Vasara 2023 – Vieta īstai atpūtai


Dienvidigaunijas vasara piedāvā baudīt brīnišķīgu dabu un bagātīgu kultūras mantojumu. Šī reģiona zaļie meži un pārgājienu takas ir ideālu atpūtas vide tiem, kas vēlas izrauties no pilsētas burzmas. Skaistās dabas ainavas, vietējo viesmīlība un daudzveidīgās atpūtas iespējas sniedz atmiņā paliekošas emocijas un padara vasaras atpūtu Dienvidigaunijā neaizmirstamu.

Pienākot vasarai, Pelvas apriņķis kļūst vēl vilinošāks un pievilcīgāks galamērķis. Šis skaistais Igaunijas apriņķis sniedz lieliskas dabas baudīšanas un aktīvās atpūtas iespējas. Pelvas apriņķa lepnie meži, mirguļojošie ezeri un zaļās pļavas rada gleznainu fonu vasarīgiem piedzīvojumiem. Pelva ir slavena ar savām lieliskajām pārgājienu takām, kas ved caur lekniem mežiem, pāri akmeņainiem strautiem un cauri klusiem purviem.

.Veru apriņķī atrodas divi īpaši Dienvidigaunijas reģioni ar unikālu kultūru un ainavu – Veru un Setu novads. Veru novads vilina viesus iepazīties ar Igaunijas dabas rekordiem, savukārt Setu novads ir slavens ar setu bagāto kultūru un tradīcijām. Setu ciemi un lauku sētas piedāvā iepazīt setu autentisku dzīvesveidu un bagātīgo mantojumu.

Abi reģioni viesiem piedāvā iespēju iepazīt Dienvidigaunijai raksturīgo viesmīlību, vietējo virtuvi, kā arī skaisto un daudzveidīgo dabu.  

Valgas apriņķī esošā Otepē [Otepää] ir pazīstama kā Igaunijas ziemas galvaspilsēta, taču vasarā šī pilsētiņa kļūst par zaļu oāzi, kas piesaista daudzus viesus. Otepē ieskauj gleznaini kalni, meži un ezeri, radot ideālus apstākļus pārgājieniem, riteņbraukšanai, piedzīvojumu sportam un dabas vērošanai.

Valga ir pilsēta, kas neietilpst vienā valstī – Igaunijas pusē ir Valga un Latvijas pusē —Valka. Iespēja iepazīt divas dažādas kultūrvides un pat šūpoties pāri robežai. Turp var viegli nokļūt gan ar vilcienu, gan ar autobusu.

Tartu apriņķis [Tartumaa] vasarā ir pilns dzīvības un enerģijas, Tartu pilsētā un apriņķī ienesot priecīgu un jautru gaisotni. Tartu apvieno pilsētas dzīves kņadu un dabas mieru, veidojot lielisku līdzsvaru starp aktīvām un relaksējošām brīvdienām.

Leģendas, vecticībnieki, krāšņas muižas un elpu aizraujoša, skaista daba. Jegevas apriņķi veido dažādi reģioni, un katrs no tiem ir bagāts ar savu kultūrvēsturi, vēsturi un tradīcijām.

Dienvidigaunijas vasara mūs lutina ar skaistu dabu un bagātīgu kultūras mantojumu. Šī reģiona zaļie meži, pārgājienu takas un brīvā laika pavadīšanas iespējas vilina tos, kas vēlas aizbēgt no pilsētas kņadas un priecāties par dabisku vidi. Patiešām atpūsties var tieši Dienvidigaunijā!


Fotogrāfija: Visit Estonia / Puhkaeestis.ee / Otepää golfs / Ruudu Rahumaru

Patiesa atpūta vasarīgajā Dienvidigaunijā!