Suvi 2023

Lõuna-Eesti suvi on täis imelist loodust ja rikkalikku kultuuripärandit. Siinse piirkonna rohelised metsad ja matkarajad pakuvad ideaalset puhkekeskkonda neile, kes soovivad linnakärast eemale pääseda. Kaunid loodusmaastikud, kohalik külalislahkus ja mitmekesised puhkusevõimalused pakuvad meeldejäävaid elamusi ning muudavad suvepuhkuse Lõuna-Eestis unustamatuks.

Suve saabudes muutub Põlvamaa veelgi võluvamaks ja ahvatlevamaks sihtkohaks. See kaunis Eesti maakond pakub suurepäraseid võimalusi looduse nautimiseks ja aktiivseks puhkuseks. Põlvamaa uhked metsad, sillerdavad järved ja rohelised aasad loovad maalilise tausta suvistele seiklustele. Põlvamaa on tuntud oma suurepäraste matkaradade poolest, mis viivad läbi lopsakate metsade, üle kiviste ojade ja läbi vaiksete rabade.

Võru maakonnas asuvadkaks erilist piirkonda Lõuna-Eestis, millel on oma ainulaadne kultuur ja maastik – Võrumaa ja Setomaa. Võrumaa paelub külastajaid Eestimaa loodusrekorditega ning Setomaa on tuntud oma rikkaliku seto kultuuri ja traditsioonide poolest. Seto külad ja talud pakuvad autentset seto elustiili ning võimalust tutvuda setode rikkaliku pärandiga.

Mõlemad piirkonnad pakuvad külastajatele võimalust avastada lõunaeestlastele omast külalislahkust, kohalikku kööki ning kaunist ja mitmekesist loodust.

Valgamaal asuv Otepää on tuntud kui Eesti talvepealinn, kuid suvel muutub see linnake roheliseks oaasiks, mis meelitab ligi palju külastajaid. Otepää ümbritsevad maalilised mäed, metsad ja järved, luues ideaalseid tingimusi matkamiseks, rattasõiduks, seiklusspordiks ja loodusvaatlusteks.

Valga on linn mis ei mahu ühte riiki – Eesti poolel Valga ja Läti poolel Valka. Võimalus kogeda kahte eri-ilmelist kultuuriruumi ja kasvõi kiikuda üle piiri. Siia saab lihtsalt nii rongiga kui bussiga.

Tartumaa suvi on täis elu ja energiat, tuues Tartu linna ja maakonda kaasa rõõmsa ja lõbusa õhkkonna. Tartumaa ühendab linnaelu pulbitsemise looduse rahuga, luues suurepärase tasakaalu aktiivse ja lõõgastava puhkuse vahel.

Legendid, vanausulised, suursugused mõisad ja hingematvalt kaunis loodus. Jõgeva maakond koosneb eriilmelistest piirkondadest, igaüks neist rikas kultuuriloo, ajaloo ja traditsioonide poolest.

Lõuna-Eesti suvi kosutab meid kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga. Siinse piirkonna metsad on rohelised, matkarajad ja vaba aja veetmise võimalused meelitavad neid, kes soovivad linnaelust põgeneda ja looduslikust keskkonnast rõõmu tunda. Tõeliselt puhkad just Lõuna-Eestis!


Fotod: Visit Estonia / Puhkaeestis.ee / Otepää golf / Ruudu Rahumaru