Koolivaheaeg

Iga inimene vajab puhkust, eelistatavalt hästi-hästi toredat ja meeldejäävat puhkust. Siinkandis valikut jagub – moodsatest teemaparkidest ürgsete matkaradadeni. Et tülikas planeerimisprotsess sujuks ladusamalt, oleme Sinu eest mõned teekonnad ise kokku pannud! Vali välja, kombineeri ja kohanda. Vaata kindlasti üle ka vahvad koolivaheaja eripakkumised !

Kuna siinne piirkond on teada-tuntud just oma loodusliku eripära poolest, oleme teekondadel eraldi rõhku pööranud just ümbruskonna aktiivse looduspuhkuse võimalustele. Nagu öeldakse – terves kehas, terve vaim!


Tere tulemast Tartumaale! Tartumaal peitub palju põnevat – moodsatest teemaparkidest looduskaunite matkaradadeni, sekka paras kogus ülikoolilinnale omast melu ja uusi teadmisi.

Jõgevamaalt Tartusse! Eriti sobivalt kulgeb teekond kõigile põhjapoolt tulijatele – “Kevade” sünnipaigast heade mõtete linna, läbides mitmeid piirkonna külastamisväärt paiku.


Tere tulemast Eestimaa kagunurka! Võru -ja Põlvamaal kulge täiesti omas rütmis – puhkuse tempos. Antud teekond läbib piirkonna parimad palad – Maanteemuuseumist looduslike vaatamisväärsusteni.

Tere tulemast Setomaale! Kagu-Eestile kohaselt võlub Setomaa oma imelise looduse ja erilise kultuuriga. Setomaa looduse tervendavaid omadusi saad aga omal nahal tunda Värska Kuurortravikeskuses.


ERIPAKKUMISED KOOLIVAHEAJAKS

Lennukas vaheaeg AHHAAs! 25.-31.10

 • Iga päev toimuvad planeedi ägedaimas teaduskeskuses põnevad käed-külge töötoad („Kõrgelt kukkumine“ ja „Katapuldi ehitamine“).
 • Esietendub uus lendamise teemaline teadusteater ja töötuba.
 • Planetaariumis linastub film „Võidujooks kosmosesse“.
 • Avatud on näitus „Ahhaa, gravitatsioon“. Näituse iga eksponaat peidab endas enneolematuid gravitatsiooniseadusi ja -saladusi. Katsetamist ootavad: pööritav inim-tsentrifuug, hiiglaslik vabalangemise liumägi, inim-jojo, planeetide rallimäng ja paljugi muud ajurakke kõditavat.

NB! Igal päeval toimub ka venekeelne programm. Vene keelt kõnelevatele peredele on spetsialaselt mõeldud 2 töötuba ja 1 teatrietendus.

Koolivaheajal teeb üllatuspakkumisi ka teaduskeskuse kohvik Newton.

Osavõtt kogu programmist majapiletiga.

www.ahhaa.ee


Kogupere koolivaheaeg PALLASES!

Paketis sisaldub:

 • Majutus perele (2 täiskasvanut + 2 last) kahes eraldi hotellitoas
 • Saabumisel üllatus pere pisematele
 • Perepääse teaduskeskusesse AHHAA (2 täiskasvanut ja kõik alla 18a lapsed) või Perepääse Aura veekeskusesse (2 täiskasvanut ja 2 alla 16a last) Vali üks!
 • Maitsev ja tervislik hommikusöök
 • Tasuta parkimine hotelli parklas vabade kohtade olemasolul
 • Tasuta wifi

Paketi hind:

Aura veekeskuse, AHHAA teaduskeskuse või Jääajakeskuse külastusega pakett kogu perele 153 €

www.pallas.tartuhotels.ee


PESA HOTELL 2=1. Koolivaheajal pakub Pesa hotell külastajatele võimaluse ööbida hotellis kaks ööd ühe hinnaga!

www.kagureis.ee


JÄÄAJA KESKUS. Avastajate rajad Jääaja Keskuses

Läbi Jääaja Keskuse kolme korruse saab sel koolivaheajal avastada palju põnevat, mis tavapilgul võib märkamata jääda.

Kas tead, kus elasid Euroopa viimased mammutid? Kas teadsid, et Eesti aladel on kunagi elanud kilpkonnad? Kas tead, miks jääkaru pingviine ei söö?

Avastusrajad kulgevad kahel erineval raskusastmel:

 • Väikesed avastajad, kus peamine rõhk on loomadel ning nende elul enne ja pärast jääaega.
 • Suured avastajad, kus saab uurida loodust, inimest, ilma ja nende omavahelisi seoseid.

Radu saab läbida kas iseseisvalt või koos vanemate abiga. Kõiki radade läbijaid ootavad Jääaja Keskuse poolt auhinnad.

www.jaaaeg.ee


 KALEVIPOJA KODA.

26.-31.oktoobril saavad kõik pered piletiga kaasa vahva töölehe lisaülesandega, mille täitmise korral jõutakse lõpuks Tarkuseraamatu lahtimuukimiseni.

See on meeskonnatöö, kus kõik saavad kõiki aidata ja koos jõuate ka lahenduseni.

 • Lisaks on kõigil peredel võimalus meie juures vaheajal tasuta orienteeruda ja leida üles Kalevipoja mõõk Kääpa jões, Kalevipoeg 2.0 koos siiliga, National Geographicu kollane aken, Kalevipoja tööriistad ja palju muud.
 • Ja kolmandaks saate tasuta läbida Seikluspargi madalraja ‘Seiklus Kalevipoja jälgedes’.

Varuge aega vähamalt 3 tundi, et kõike seda nautida. 

Perepilet 19€, tasuta kaasa tööleht, orienteerumiskaart, madalraja läbimine. 

Muuseum on avatud T-P kell 11-18

www.kalevipojakoda.ee


EESTI MAANTEEMUUSEUM.

Koolivaheajal on Eesti Maanteemuuseum avatud E-P kell 11-18!

Lisaks kutsume 25. ja 28. oktoobril lapsi koolivaheaja päevalaagrisse, kus ootavad põnevad toimetamised nii toas kui õues:

 • bagisõit
 • lõunasöök lõkke ümber
 • töötoad
 • külaskäik Karilatsi muuseumisse.

Kohtade arv on piiratud.

Rohkem infot: https://www.maanteemuuseum.ee/sundmused


PALAMUSE MUUSEUM. MUL ON SAVI!

25.-28.oktoobrini

Savi võib voolida igaüks – see on kasulik nii lastele kui ka täiskasvanutele. Tutvume selle põneva materjaliga ning meisterdame endale valmis midagi toredat!

Algus kõigil päevadel kell 12 muuseumi pääsmega.

www.palamusemuuseum.ee


TAEVASKOJA PUHKEKESKUS. NOORTELAAGER

Esmakordselt 26 aasta jooksul otustasime korraldada ka lühema sügisvaheaja laagri, ikka selleks, et saaksite aktiivselt tegutseda, linnamürast eemal olla ja vaheajal mitte oodata kooliminekut vaid aega veeta teiste laagrilistega.

Laager toimub kahes grupis, nooremad (7-12 aastased) ja vanemad (13-18 aastased), kes on küll laagris koos, aga teatud tegevused toimuvad eraldi, et ikka saaks omavanustega toimetada.

Lisainfo: www.taevaskoja.ee


SETOMAA MUUSEUMID

Koolivaheaja päev Setomaa Muuseumites 28.oktoobril kell 11:00 algusega Reegi maja juurest.


Jalutame üheskoos Põhjalaagri radadel ning seejärel suundume Seto Tsäimajja, kus meid ootab ühine lõunasöök. Üheskoos meisterdame savist küünlaaluseid, küpsetame koos Värska Talumuuseumi perenaisega karaskit ja joome teed ning meisterdame looduslikest materjalidest.
Programmi hind lapse kohta 7€, kohtade arv piiratud.

Lisainfo anneli@setomuuseum.ee  või +372 5568 0145

Obinitsa muuseum

Sügisesel koolivaheajal on kõigil Obinitsa muuseumi külastajatel võimalik lisaks tavapärasele muuseumi külastusele proovida, mis tunne on virtuaalreaalsus prillide abil Seto Kuningriigis käia, õppida animatsiooni abil selgeks seto rahvarõiva osade nimetused ning valmistada lihtne seto rõivastes lõnganukk.

Obinitsa muuseum asub keset Obinitsa küla ning muuseumi vahetusse lähedusse jäävad nii Obinitsa tsässon kui ka Lauluema kuju.

www.setomuuseum.ee