TEEKOND II

LASTEGA JÕGEVAMAALT TARTUSSE!

+ PALAMUSE MUUSEUM

Muuseumis on “Kevade” filmist tuttav klassiruum ning köstri eluruumid. Muuseumi süda asub värskelt valminud peamajas, kus asuvad ka õppeklass ja meisterdamisruum. Peamaja püsinäitus on mõeldud kogu perele, kajastades läbi “Kevade” Eesti kihelkonnakoolide ajalugu. Kogu maja tutvustav tekst on “tootsilikus” võtmes: saab õppida viiulimängu, püüda Lati Paci ja sorida Tootsi taskutes! Samuti saab põgusalt tutvuda „Kevade“ filmi tegemisega ning selle mõjuga Eesti kultuurile. 

Muuseumi läheduses asuvad veel Kassinurme linnamägi, Jõgewa Militaarmuuseum, Kaarepere discgolfi park*, Kuremaa ujula, Voore discgolfi park*.

*Kettad peavad mängijal endal kaasas olema!

+ KALEVIPOJA KODA

Kalevipoja Koda hõlmab endas Kalevipoja muuseumi, Kalevipoja seiklusparki, Kalevipoja mänguhoovi ning Saare rahvamaja.
Kalevipoja muuseumis saab suurepärase ülevaate Eesti rahvuseeposest “Kalevipoeg”. Kalevipoja Seikluspargis saab end proovile panna maa ja taeva vahel valides kas kõrgema või madalama raja. Kes soovib, saab ka discgolfi mängida. Kalevipoja mänguhoov on suur omapärase aiaga piiratud plats, kuhu on paigutatud Kalevipoja suuruses tööriistad. Siin saab ka pidada ette tellides sünnipäevi. 

Lähedusse jäävad veel Saare järve matkarada, Tammeluha matkarada. Teel Tartusse külasta ka Elistvere loomaparki ja Jääaja Keskust.

+ Öömaja Tartu südalinnas – PALLAS ART HOTEL

Hotell asub Tartu kesklinna sõlmpunktis, kus kohtuvad vanalinn ja nüüdisaegsed ehitised.

Art hotell Pallas võlub suurepärase asukoha ning 1920ndate aastate Pallase koolkonna kunstnike töödest inspireeritud sisekujundusega, mis on pälvinud ka Eesti Arhitektide Liidu Aastapreemia. Just nendel põhjustel on Art hotell Pallas saanud teadus- ja loovinimeste, kultuuri- ja spordisõprade, perede, armastajate ja emotsiooniküttide lemmikhotelliks Tartus.

+ AHHAA TEADUSKESKUS

Tahad end üllatada? Teaduskeskus AHHAA pakub nii teadust, põnevaid tegevusi, seiklusi kui ka mõnusat ajaviidet lastele ja täiskasvanutele. Meie keskusest leiad atraktiivse õpikeskkonna ning omandad uusi teadmisi.

Kõik näitused on üles ehitatud “käed-külge”-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida. Olgu selleks siis planetaarium, koolilabori õppematerjalide loomine, põnevad tehnikaseadmed või teadusteater. 

Ahha Teaduskeskus asub Tartu kesklinnas, seega lähedusse jääb veel väga palju põnevat – Aura veekeskusV SpaDorpat Herb SpaEesti Rahva MuuseumMänguasjamuuseum jpm.

Palamuse muuseum (foto: Anna Svetlichnaya)
Kalevipoja Koda (foto: Ragnar Vutt)
Jääaja Keskus (foto: Anna Svetlichnaya)
Pallas Art hotell (foto: Alina Birjuk)