TEEKOND IV

LASTEGA SETOMAALE!

+ OBINITSA MUUSEUM

Hubases Obinitsa muuseumis saab tutvuda Setomaa omapärase kultuuri ja ajalooga, osaleda erinevates õpitubades ja üritustel. Muuseumitunnis on võimalik saada ka põhjalikum sissevaade mõnda seto kultuuri valdkonda – näiteks seto laulu või rahvarõivaste teemal. Enamik muuseumikogu esemeid on pärit ümbruskonna küladest, eriti väärtustame seto naiste peent käsitööd.

Teel Võrust Obinitsa mine vaata üle ka Härma müürid. Lisaks jäävad piirkonda veel Piusa liivakoopad, Kirikumäe matkarada, Meremäe vaatetorn ja Saatse saabas.

+ VÄRSKA TALUMUUSEUM JA TSÄIMAJA

Värska talumuuseum on terviklik koopia 1920. aastate jõukast seto kindlustalust. Hoonete kompleksi kuuluvad suitsusaun, elumaja, rõiva-, söögi- ja viljaait, loomalaut, heinaküün, meeste töötuba, rehi, sepikoda ja potivabrik. Muuseumis saab põhjaliku ülevaate traditsioonilisest seto arhitektuurist. Muuseumi külmtares, rõivaaidas, viljaaidas ning aidapealsel on suvisel perioodil erinevad näitused ning rehe all on avatud Setomaa suurim käsitööpood. 

Kõhutäidet aga pakub Tsäimaja. Seto Tsäimajas saab süüa seto rahvustoite käsitööna valminud savinõudest, kuulata seto laulu ja pillilugusid. Menüüst valikut tehes saab harjutada ka seto keelt.

Teel Värska Veekeskusesse hüppa läbi ka põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud Reegi majast.

+ Reegi maja on Kagu-Eesti kaugöövõrgustiku KUPLAND partner, seega sobib ideaalselt ka kaugtöö tegemiseks.

+VÄRSKA VEEKESKUS JA HOTELL

Rohkete atraktsioonidega Värska veekeskus on ideaalne lõõgastuskoht igas eas külastajale. Tegu on Värska kuurortpiirkonnas asuva Eesti ainsa veepargiga, kus on osaliselt kasutusel otse maapõuest tulev looduslik mineraalvesi. Veekeskuses ootavad sind survekosed, vastuvoolukanal, troopiline vihm, mineraalvee kontrastmullivannid 26°C ja 34°C, mineraalvee lesila, veemägi, kivikliburada, 25m ujumisbassein, lastebassein, saunad ja veebaar. 

Piirkonda jääb veel väga mitmeid matkaradu – Pikalombi matkarada, Õrsava järve matkarada, Laskevälja rattarada, Metsa matkarada.

Obinitsa muuseum (foto: T.Tuul)
Värska Talumuuseum (foto: K.Kõrvel)
Värska Veekeskus (foto: G.Rõõm)
Reegi maja (foto: VL Visuals)