TEEKOND III

LASTEGA VÕRU -JA PÕLVAMAALE!

+ EESTI MAANTEEMUUSEUM

Eesti Maasteemuuseumi näituseala hõlmab kolme osa. Uusim, „Masinahall – masinate valitsemine” on interaktiivne väljapanek auto mehaanikast ja liiklusfüüsikast, ohutust liiklemisest ja turvaliste teede ehitamisest. Väliekspositsioon “Teeaeg” on ajas ja ruumis lahtirullunud tee, mille igal käänakul avaneb murranguline ajalooetapp ning kus esitletakse ka Ida-Euroopa suurimat tee-ehitusmasinate kogu. Lapsi rõõmustavad liikluslinna elektriautod ja erinevad kaherattalised. Postijaama peahoones räägitakse hobuajastu teede ja liikumisviiside arengust ning teisel korrusel asub lastemuuseum.

+ Eesti Maanteemuuseum on ka Kagu-Eesti kaugtöövõrgustiku KUPLAND partner, seega sobib ideaalselt ka kõigile kaugtöö tegijatele.

+ TAEVASKOJA PUHKEKESKUS

Eesti ühe kauneima loodusliku vaatamisväärsuse – Suure Taevaskoja – vahetus läheduses asuv Taevaskoja puhkekeskus pakub nii hubast majutust kui ka põnevaid tegevusi ümbruskonnas. Taevaskoja Puhkekeskuse ümber on pea 40 kilomeetrit RMK poolt hooldatud matkaradu. Seega ruumi vabas õhus liiklemiseks jagub igaühele. Lisaks on võimalik kohapealt laenutada ka tõukerattad, millega ümbruskonna ilu avastama minna.

+ Taevaskoja Puhkekeskus on ka Kagu-Eesti kaugtöövõrgustiku KUPLAND partner, seega sobib ideaalselt ka kõigile kaugtöö tegijatele.

+ KUBIJA HOTELL-LOODUSPAA

Lisaks majutusele pakub Kubija hotell-loodusspaa veel palju muudki. Spaa- ja saunakeskuses on 5 erineva suuruse, sügavuse ja temperatuuriga veesilma ning 4 sauna (90°C leilisaun, 70°C aroomisaun, 45°C aurusaun ja 70°C kadakasaun). Lisaks ümbritsevad hotelli kaunid terviserajad, mille tarbeks laenutab hotell soovijatele ka käimiskeppe ja jalgrattaid.

Kubija hotell asub ca 5 km kaugusel Võru linnast. Seega vaata üle ka Tamula rannapromenaad ja Roosisaare sild, Võru skatepark. Kaugele ei jää ka Haanja ja Suur Munamägi.

+ MAALILINE RÕUGE

Võrumaad külastades on Rõuge kindlasti üks kohustulikest sihtkohtadest. Rõuges asub looduskaunis Rõuge Ööbikuorg, Pesapuu , vesioinad. Vahetus läheduses veel ürgne Hinni kanjon ja Rõuge Ürgoru matkarada.

Eesti Maanteemuuseum (foto: Anna Svetlichnaya)
Taevaskoja Puhkekeskus (foto: Anna Svetlichnaya)
Kubija hotell-loodusspaa (foto: Anna Svetlichnaya)