Metsast taldrikule Võrumaal

Mujalt Eestist tulijale on Võrumaa alati ahvatlevana tundunud. See kauge Kagu-Eesti kant on nagu oma, aga natuke nagu võõras ka; tuttav, samas ka tundmatu. Kaugemalt tulijaile pakub avastamisrõõmu siinse rahva ehedus, looduslähedus ja siirus.

Võrokesed ja setod on naabrid. Samas on meie naabriteks ajalooliselt alati olnud ka balti ja slaavi hõimud. Naabritelt on alati midagi laenatud – mõni viisijupp laulu sisse, mõni värv rahvarõivakangasse, mõni ehtekuju. Kuidas ja millal said meist just need võrokesed ja need setod, kes me täna oleme, kes seda enam mäletab! Keel on meil peaaegu sama, aga kombed, laulud, tantsud hoopis erinevad. Rääkimata rahvarõivastest!

Piirkonnale iseloomulikud maitsed on Võrumaa suitsusaunaliha ja seto sõir, võrokeste talusupid ja setode ahjupudrud. Vana-Võromaa maitsed kannavad kaubamärki UMA MEKK, Setomaa maitsed tunned aga ära Seto Küük märgi järgi.

Ei ole kadedad ei võrokesed ega setod. Võtame lahkesti vastu, näitame, mis meil on ja ootame teid kindlasti meie piirkonna maitseelamustest osa saama!

Võrumaa metsikuid maitseid pakuvad:

Seto Tsäimaja

Hämsa Maheresto

Ööbikuoru villa restoran Andreas