Lõuna-Eesti lugu

Metsik loodus, inspireerivad maastikud ja liigirohkus, toimekad kogukonnad, igapäevaelu põimitud kohalike eripärade ja traditsioonidega, uudsed lähenemised ja maapiirkondade jätkusuutlik areng - siit algabki Lõuna-Eesti lugu.

Looduse ilu

Kirjeldamatu rikkus, mis koduse Eesti maastikel, Lõuna-Eesti puhtas looduses meid enda embusse võtab, on sõnade ja numbrite keelde raskesti pandav. Seda rikkust saab kogeda oma tajude piires.

Vaata lähemalt

Kohalikud algatused

Ärevatel aegadel saame kõik korraga aru, et neidsamu vanu lihtsaid teadmisi ja oskusi, mida Lõuna-Eesti suitsusaunakombestikust kuhjaga leida võib, vajame tegelikult hädasti ka nüüd, üleilmastuvas ilmas. Uudsel moel.

Vaata lähemalt

Traditsioonid

Lõuna-Eesti eripalgeliste rahvakildude pärandkultuur rikastab tänaseni siinset kultuuriruumi, loob mingi kindla taustsüsteemi, milles meie moodne elu oma üleilmastuvate arengutega lahti rullub.

Vaata lähemalt
Lõuna-Eesti suitsusaun. Andres Treial

Uudsed lähenemised

Lõuna-Eesti innovatsiooniks on teha asju kvaliteetselt ja mitte suures koguses, vaid keskendudes põnevatele niššidele. Just sellistele, mis inspireerivad nii tegijat ennast kui ka teisi.

Vaata lähemalt