Kuremaa
Kollane aken kutsub avastama piirkonda Laiuse voorel, 124 meetri kõrgusel merepinnast endise Kuremaa mõisa restaureeritud tuuleveski läheduses.
Kuremaa kandis näete unikaalsete pinnavormidega maastikku – all orus sillerdab Kuremaa järv, taamal laiuvad voored – see ongi vooremaa. Kuremaa veski on umbkaudu 150 aastat vana ja kuulub Kuremaa mõisa hoonete kompleksi. Hoone renoveeriti 2009. aastal. Kindlasti tasub käia Kuremaa lossis, jalutada liigirikkas ja hästihooldatud mõisapargis.
Mõisa ajalugu sai suure tõenäosusega alguse juba 16. sajandil, mil see eraldati Laiuse ordulinnuse maadest. Mõisa esimeseks teadaolevaks omanikuks oli Joann Wrangell. Sajandite jooksul oli mõisal veel mitmeid omanikke: von Ungern-Sternbergid, von Pistohlkorsid, von Liphardtid, kuni 1834. aastal ostis selle Alexander von Oettingen. Energiline ja teotahteline peremees asus mõisakeskust välja ehitama. 1844. aastal valmis esinduslik hilisklassitsistlikus stiilis mõisahoone. Mõisa juurde kuulub liigirohke park. Tänapäeval on selle üldpindalaks 11,4 ha ja see on riigi suuremate parkide hulgas. Aastast 2005 pärinevatel andmeil kasvas seal 53 liiki puid ja põõsaid, võõrliike oli neist 38. Pargis elavad kaitsealused nahkhiired, nagu näiteks suurkõrv ja tõmmulendlane.