Metsast taldrikule

4.-14. november 2021

Metsikud maitseelamused üllatavad kogu Lõuna-Eestis

Lõuna-Eesti on põnev ja mitmekülgne piirkond, pakkudes pidevalt uusi ümbrusest inspireeritud maitseid nii traditsioonilises kui ka tänapäevases võtmes.

Maitsete nädala “Metsast taldrikule” raames saad nautida Lõuna-Eesti toidukohtade erimenüüst põnevaid toite, milles on vähemalt ühe komponendina kasutatud eestimaist metsasaadust ning mis koosneb suuresti kohalikust toorainest. Erimenüü hind on vahemikus 15 – 20 eurot.

————————–

Restoranides, kohvikutes jt avalikes toitlustuskohtades kohapeal süües peavad kõik vähemalt 18-aastased kliendid esitama kehtiva COVID tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Kõik külastajad, kes on 12-aastased ja vanemad, peavad kandma maski, kui tegevuse iseloom seda võimaldab.

12-17aastased (kaasa arvatud) noored peavad kohapeal söömiseks esitama tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel või tegevuses osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.

Tõendit ei pea esitama ette tellitud toidu kaasa ostmisel või kullerteenuse osutamisel 

Lisainfo: https://www.kriis.ee/et/kehtivad-piirangud-ja-nende-leevendused

 

Lõuna-Eesti maitsete nädalat korraldavad: Tartu linn, Tartu Ärinõuandla, Lõuna-Eesti turismiklaster, SA Tartumaa Turism, Jõgevamaa Koostöökoda, Põlvamaa Arenduskeskus, SA Valgamaa Arenguagentuur, SA Viljandimaa Arenduskeskus, Võrumaa Arenduskeskus. Ideekontseptsiooni loomisele aitasid kaasa: Tartu Teaduspark, TÜ Taluturg, MTÜ Sibulatee ja MTÜ Mulgi Väiketootjate Liit.

Lisainfo: Kertu Vuks, Lõuna-Eesti turismiklaster, kertu.vuks@visittartu.com.