Lõuna-Eesti kutsub seiklema!


Seikle terve perega!

Tule lusti Lõuna-Eestis- meie juures saad kokku panna meeleolukas marsruudi, mis aitab puhkusest terve perega maksimumi võtta ja hõlmab valikut looduskaunitest matkaradadest põnevate elamuskeskusteni. Lisaks pakub Lõuna-Eesti mitmekesine maastik väljakutseid ka kogenud seiklejale  – sügavad orud vahelduvad järskude nõlvadega, sirged maanteed käänuliste kruusateedega. Samas on vahemaad piisavalt lühikesed jõudmaks hõlpsa vaevaga ühest kohast teise külastades vahepeal ka vaatamisväärsusi ja turgutades kohalikes kohvikutes maitsemeeli. Elamus on igal juhul garanteeritud!

3 päeva, soovi korral  4 päeva

1. päev

Vudila MängumaaDorpat hotell

Alusta oma seiklust Vudila Mängumaalt, kus võid koos pere pisematega sukelduda säravsinisesse vette, rallida põrkeautode või ATV-ga ning vihmasabina eest varjuda tegevusi täis suurde mängutuppa. Kohapeal ei pea muretsema ka toitlustamise pärast, sest sellelegi on Vudila mõelnud!

Päeva õhtusse jõudes paki perekond autosse ja vura Tartusse Dorpati hotelli, kus ootab pehme voodi ja soovi korral ka maitsev õhtusöök. 

 2. päev

Elva PuhkepiirkondTaevaskoja Turismi- ja puhkekeskus

Uuel päeval, pärast kosutavat hommikusööki, ootab sind idülliline Elva puhkepiirkond. Alustada võib päeva näiteks Vapramäe, Vellavere või Vitipalu matkarajal koos tarmuka retkejuhiga. Lõunapausiks sobib ideaalselt kõhutäis Elva Keegel ja Restos ning siis sea suund juba maalilise Taevaskoja suunas. Taevaskoja Turismi- ja puhkekeskus pakub mõnusat ööbimispaika ja idüllilisi looduselamusi, mida saab kogeda kas lihtsalt ümbruskonnas jalutades või kasutades kohapeal pakutavaid erinevaid lisavõimalusi. 

 3. päev

Hinni kanjoni matkarada või mõni teine piirkonna matkaradaKubija hotell-loodusspaa

Kolmanda päeva hommikupoolikul on paslik võtta suund lõunasse. Rõuges on Eesti sügavaim järv, omanäoliseimad vesioinad ja Pesapuu vaatetorni tipus ei jää üle muud kui õhata “ Eestimaa, on nii ilus! ”. Lähedal asuvas Hinni kanjonis saab teha ühe jõukohase loodusmatka ürgses looduses ning õhtupoolikul on mõistlik suunduda Võrru, et Kubija hotell-loodusspaas terve perega saunas mõnuleda ja miks mitte plaani võtta ka mõni lõõgastav protseduur seiklemisest väsinud keha turgutamiseks.

 4.päev kojusõit

 Cantervilla loss

Et ka kojusõit oleks seikluslikum, siis võib mõelda veel ka Cantervilla lossi külastamisele. Sealgi on kogupere mängumaa karussellide, vee- ja autode pargi,  mõisateemalise ekspositsiooni ja muude lahedate atraktsioonidega nii lastele kui ka täiskasvanutele. 

Naudi looduse võlu!

2 päeva + tagasi 3 päeval

Meenikunno matkarada Värska kuurortravikeskusTaevaskoja matkarajadSophia hotell Sibulatee

1.päev

Meenikunno matkarada Värska kuurortravikesku

Loodus on Eestis imeline, kuid eriti imeline on ta Meenikunno matkarajal, mida ringselt läbides koged raba vaikust ja rahu, kuklaste sebimist ja sihvakate mändide kohinat. Meenikunnost pole enam pikk tee Värska kuurortravikeskusesse, kus saab nautida looduse väge näiteks läbi erinevate protseduuride, mis muudavad meeled teravaks ja enesetunde puhanuks. Värska kuurortravikeskuse  vahetus läheduses asub  järve rand, terviserada ning Pikalombi matkarada, kus Velna vaatetornist näeb Eesti-Vene piiriposte looklemas üle soo ja ka Pihkva järve. 

2. päev

Taevaskoja matkarajadSophia hotell

Järgmisel päeval soovitame suunduda Taevaskotta, kus ootavad pea 40 kilomeetrit RMK poolt hooldatud matkaradu. Kindlasti tasub leida aega, et sõita Saesaare paisjärvel üks tiir Jõelaev Lonnyga. Õhtu lähenedes võta suund Tartu poole, kus kinnitada keha suurepärases restoranis Fii ning näha kosutavaid unenägusid Sophia hotellis. 

3.päev

Sibulatee

Kolmanda päeva hommikul võib minna avastama Sibulatee mitmekülgsust – traditsiooniline eesti talupojakultuur, vene vanausuliste külad ning Alatskivi lossi mõisamiljöö ning seda kõike ühel teel Peipsi järve rannikut mööda. Enne argirutiini naasmist soovitame lõunastada Alatskivil, kunsti täis Lendavas laevas.