Lõuna-Eesti kutsub aega maha võtma

Parim vaheldus argirutiinile, linnamürale ja kiirele elutempole on meeleolukas nädalavahetus Lõuna-Eestis! Seda iseloomustavad looduslähedus, puhtad maitsed ja omanäoline kultuur kaasates parimad palad piirkonnast. Ja miks mitte turgutada tervist Värska Kuurortravikeskuse protseduuridel, mõnuleda Kubija loodusspaas,  avastada mitmekülgset kultuuri Sibulateel või Setomaal ning teha kõik vajaminevad sisseostud pingevabalt Lõunakeskuses.

Spaapuhkuse paradiis!

Sibulatee-Kubija loodusspaaSetomaa muuseumidVärska sanatoorium

Selleks, et oma mõtted puhkuse lainele seada alusta teekonda Sibulateelt. See piirkond ühendab endas kahte rahvust ja kolme kultuuri. Lisaks eesti talupojakultuurile leidub seal pärandit nii baltisaksa mõisnikelt kui vene vanausulistelt. Kui meeled on elamustest küllastunud on igati õige aeg võtta suund Võrru Kubija loodusspaasse. Kohale jõudes tasub kindlasti teha ka üks väike lõõgastav jalutuskäik terviserajal ning seejärel  suunduda saunamõnusid  ning lõõgastavaid protseduure nautima. Õhtusöök tasub samuti sealsamas restoranis süüa, et osa saada  traditsioonilistest Eesti toitudest, mille tooraine pärineb reeglina ca 50 km raadiusest kohalikelt tootjatelt.

Järgmisel hommikul ootab Obinitsa muuseum, kus saab rohkem teada seto leelo ja seto naiste hingeelust. Ja kui juba seal olla, siis miks mitte läbi põigata ka sealsamas kõrval olevast tsässonist.

Teel Värska poole tasub ette võtta ka pisike kõrvalepõige uuenenud ekspositsiooniga Saatse Muuseumi, et kohalikust elust ja traditsioonidest veelgi enam osa saada. Sealt viib tee Värska kuurortravikeskusesse läbi Venemaa – Saatse saapast läbisõit võimaldab heita kiire pilk idanaabri valdustesse ja viisat selleks vaja polegi. Värskasse jõudes on kindlasti vaja keha kosutada. Seda saab mõnusasti teha, kas Seto Tsäimajas või siis juba kuurortravikeskuse restoranis. Õhtu ja miks mitte ka järgmine päev,  on aga sisustatud erinevate keha ja meeli kosutavate protseduuridega ning veepargi mõnudega. Värska sanatooriumi veepark on muide Eesti ainus veepark, kus on osaliselt kasutusel otse maapõuest tulev looduslik mineraalvesi!

Tegelikult vajab spaapuhkus aega rohkem kui päev-paar ning seepärast võib seda marsruuti pikendada ka pikemaks. Vaatamist ning tegemist leidub siin küllaga!

Töötades aeg iseenda jaoks

Kupland

Suvel on vaja ka tööd teha, kuid see ei eelda enam kontoriseinu või töönurgakest kodus. Nii, et arvuti kotti, pere kaasa ja algab reis Lõuna-Eestisse! Kuplandi kaugtöö võrgustik seisab selle eest, et ka tööinimese argipäev oleks täis produktiivsust ja sära – eriti vajalik on see ju suvel, kus mõte tahab vägisi õue uitama minna. 

Kui on soov terve perega looduse rüppe pakku minna, siis töiselt produktiivne võib olla maalilises Saarjärve Puhkemajas. Et ka pere pisematel oleks eriti vinge elamus garanteeritud, saab unetunnid sättida näiteks järve kaldal asuvasse glämpingutelki. Ka Anzelika Mahetalus Setomaal saavad kokku ürgne ja moodne maailm ning Haani loometares ootavad lisaks Kihnu maalambadki.

Pesa hotell Põlvas pakub puhkust nutikaelale, Taevaskoja Puhkekeskuses on aga võimalik ühendada töötegemine matkadega Taevaskoja matkaradadel. Ööbikuoru villas ööbides on vastavad võimalused kasutada Rõuges.