Tamula kollane aken tähistab siinset kultuuripärandit

Toomaks esile Võru loodus- ja kultuuripärandit avati 1. juunil Võrus Tamula järve kaldal järjekordne National Geographic’u kollane aken.

Kollane aknaraam kerkis Tamula kaldale Lõuna-Eesti Leader-töögruppide ühisprojekti “Elu kahe maailma piiril” ja Võru linna koostöö raames ja kollaste akendega tähistatakse paiku, mida tasub külastada või mille üle kohalikud inimesed võivad õigusega uhkust tunda. Võru linna arendusõuniku Tiina Hallimäe sõnul pole ka Võru selles suhtes erand. “Tamula rand ja järv on läbi aegade olnud inimeste jaoks oluline koht. Ajalooandmed kinnitavad, et elu selle järve kaldal on olnud juba ligi 5000 aastat ja elu jätkumist sümboliseerib akna vahetus läheduses asuv Peeter Leinbocki loodud skulptuur “Elujõud”,” rääkis ta.

1784. aastal kreisilinnana loodud Võru on jätkuvalt nii piirkonna tõmbekeskus kui ka suuresti võro identiteedi hoidja. Samuti toimuvad Võrus suurüritused nagu Pärimustantsu Festival, Lastefestival ning kohalikku toidukultuuri väärtustava UMA MEKK laat, mis toovad Võru linna inimesi ka kaugemalt. Ka võrokeelne laulu- ja rahvapidu Uma Pido toimub külakorda Võru ja Põlva vahel. Tamula järve kaldale on aga linnakodanike kui külaliste rõõmuks valminud rannapromenaad ja kui seal kandis juba olla, tasuks üle jalutada ka Roosisaare sillast, mis on Eesti pikim rippsild.