Lastega


Kui ilm õues tegutsemist eriti ei soosi, on alati võimalus leida põnevat tubast tegevust. Valikus on nii moodsad elamuskeskused, kui ka ajalugu ja kultuuri tutvustavad muuseumid. Külmal ajal on kohe eriti mõnus sulistada ka soojas vees ja nautida saunamõnusid. Igale maitsele leidub midagi sobivat.


Jääaja Keskus Saadjärve

Jääaja Keskus

Jääaja Keskus on kogu perele mõeldud põnev elamuskeskus, kus jagub avastamistõõmu igas vanuses külastajatele.

Oleme ainulaadne elamuskeskus terves Baltikumis – siin saate tutvuda elusuuruses eelajalooliste loomadega ja kogeda elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus. 


Kalevipoja Koda

Kalevipoja Koda hõlmab endas muuseumi, seiklusparki, mänguhoovi ning Saare rahvamaja.
Kalevipoja muuseumis 
saab suurepärase ülevaate Eesti rahvuseeposest “Kalevipoeg”. Kalevipoja Seikluspargis saab end proovile panna maa ja taeva vahel. Kes soovib, saab ka disc golfi mängida.  Kalevipoja mänguhoov on suur omapärase aiaga piiratud plats, kuhu on paigutatud Kalevipoja suuruses tööriistad. 


AHHAA teaduskeskus

Tahad end üllatada? Teaduskeskus AHHAA pakub nii teadust, põnevaid tegevusi, seiklusi kui ka mõnusat ajaviidet lastele ja täiskasvanutele. Keskusest leiad atraktiivse õpikeskkonna ning omandad uusi teadmisi.

Kõik näitused on üles ehitatud “käed-külge”-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida.


Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum

Palamuse ajalooline kihelkonnakoolimaja on külastajatele nüüd avatud täies mahus nõnda nagu see 1895. aastal välja võis näha. Seal on “Kevade” filmist tuttav klassiruum ning ka köstri eluruumid. Muuseumi süda asub peamajas, kus asuvad ka õppeklass ja meisterdamisruum. Peamaja püsinäitus on mõeldud kogu perele, kajastades läbi “Kevade” Eesti kihelkonnakoolide ajalugu.


Eesti Maanteemuuseum

Näituseala hõlmab kolme osa. „Masinahall – masinate valitsemine” on interaktiivne väljapanek auto mehaanikast ja liiklusfüüsikast, liiklemisest ja teede ehitamisest. Väliekspositsioon “Teeaeg” on ajas ja ruumis lahtirullunud tee, mille igal käänakul avaneb ajalooetapp, kus esitletakse ka Ida-Euroopa suurimat tee-ehitusmasinate kogu. Postijaama peahoones räägitakse hobuajastu teede ja liikumisviiside arengust ning teisel korrusel asub lastemuuseum.

Setomaa muuseumid

Setomaa Muuseumid on mäluasutus, mille alla kuuluvad: Värska Talumuuseum, Kindral Reegi maja, Saatse muuseum, Obinitsa muuseum. Muuseumid koguvad, säilitavad ja tutvustavad seto kultuuriga seonduvat materiaalset pärandit.

Värska Talumuuseumis on eksponeeritud terviklik 20. sajandi alguse jõukas seto talukompleks koos kogu sinna kuuluva hoonestusega.

Obinitsa muuseumis on alates 2019 aasta juunist avatud põhjalikum seto leelole pühendatud väljapanek.

Saatse muuseumi uhkuseks on meeste käsitööd puudutav esemete kollektsioon.

Alatskivi loss ja lossipark

Justkui muinasjutust Alatskivi parki istutatud loss pakub rõõmu suurematele ja väiksematele. Lossituur kas omal käel või lossipreiliga, lõunasöök suursuguses lossi restoranis, endale oma tassi meisterdamine lossi keraamikakojas ja otsa veel kas lossijärve ümber lookleva matkaraja külastus või jalutuskäik lossipargis.


Tuubi-ja kelgumäed

Saunad ja spaakeskused