Üritused ja sündmused


Jõgevamaa

Palamuse muuseum

Tule avasta Eesti suurimat jõulumaad Torma mõisakompleksis – TALVEKÜLA JÕULUMAA!

Seal saab kogeda maagilist jõulutunnet ja sukelduda jõulumeeleoludesse. Astu maagilisse Jõuluvana mõisa, kohtudes Jõuluvana Glämmiga või koge talvist imedemaad talvises glämpingukülas! Osale põnevates töötubades, kus saab meisterdada ja valmistada jõulukaunistusi ning traditsioonilisi jõulutoite.

Iga aasta jõulukuul muutub Kalevipoja Koda SIILI JÕULUMAAKS. See on seiklus, mis sobib igas vanuses huvigrupile. Rändame nii vanades kui uutes hoonetes, teeme loomadele pai ja anname neile süüa, matkame metsaradadel, avastame loodust ja räägime loomadest. Keedame metsas teed, otsime põnevaid kohti, tuletame meelde vanu jõulukombeid ja las jääb midagi saladuseks ka.

Jõulud jõuavad Paunverre!

Palamuse Kihelkonnakoolimuuseum ootab teid enda juurde jõulupühi tähistama: JÕULUD PAUNVERES.

Koolimajas: jõulupühaeelne koolitund. Tunnis kontrollitakse veel teadmisi, enne vaheajale minemist, õpitakse ja lauldakse üks kena jõululaul ja jagatakse tunnistusi. Köstri õunaaidas: jõulukombed vanasti kodus ning natukene põhkudes möllamist. Koolimaja teisel korrusel: Pagari piparkook, igaüks saab kaunistada endale oma soovide järgi piparkoogi. Meisterdatakse endale jõulumeene. Lõkke ääres saab valada ka õnnetina!

Tartumaa

Kolkja kelk, Sibulatee

Sibulatee kutsub kolmele toredale üritusele. 25.02 toimub imeliikurite paraad KALLASTE KARAKATITSA. 03.03 leiab aset meeleolukas tõukekelguvõistlus KOLKJA KELK. Sibulatee SAUNAFEST lubab kuumi saunasid, vähe järjekordi ja ägedat suhtlemist 09.03 aset leidva ürituse raames.

Ahhaa näituse “Ahhaa, dinosaurused!” erilises džunglikeskkonnas ärkavad aga iidsed hiidsisalikud taas ellu. Teiste seas näeb tihti kõige kardetumat türannosaurust, kuningliku kraega sarvilist tritseeratopsi, efektsete luuplaatidega kaetud stegosaurust, üheksa meetrise tiivaulatusega pteranodonit ja palju teisi.

Tartu linnas saavad kultuurilembesed külastada Eesti Rahva Muuseumi näitust kehadest, mis püüab “ÕIGE KEHA, VALE KEHA” väljapaneku raames mõtestada maailma tajumist keha kaudu ja kehalisi kogemusi kultuuri vahendusel. Kunstilembestele aga on seekord näitus „Konrad Mägi. Seninägemata maalid“ toob vaatajate ette ligi nelikümmend teost Konrad Mägi (1878–1925) loomingust, mida varem pole kordagi või on väga harva publikule näidatud.

Valgamaa

Tünnisaun

27.01 Otepää Keskväljakul laulavad 50 koori ja ligi 1000 lauljat maagilise lumevaikuse helisevaks Otepää Talveöölaulupeol. Esitusele tulevad armastatud laulud Eesti rokiklassikast!

2.-3.02.24 toimub Otepääl traditsiooniline EUROOPA SAUNAMARATON, mis ka seekord on kahepäevane.

Tegemist on lustliku orienteerumismänguga saunade vahel, kus registreerunud 4-liikmelistel võistkondadel tuleb läbida 5 tunni jooksul võimalikult palju kaardile märgitud saunakohti. Reedel soojendusring Tõrvas.

Otepää võõrustab 8.-11.02 kahevõistluse MK-sarja etappi ning Eestisse on jälle oodata tugevaid kahevõistlejaid üle maailma. Võistlustules on ka meie enda parim kahevõistleja Kristjan Ilves. Tule ela omadele kaasa!

Otepääl Tehvandi Spordikeskuses toimub taas IBU noorte ja juunioride maailmameistrivõistlusi laskesuusatamises. Kaheksal võistluspäeval tulevad starti maailma parimad noored laskesuusatajad. 

Põlvamaa

Karilatsi muuseum

Mooste mõisa jõulumaa ootab 7.-9. detsembrini lastegruppe ja peresid Moostesse jõulumeeleolu looma ja jõulusid ise valmis tegema.

Tegevused Mooste mõisa jõulumaal:

* Postkontoris värvitakse jõuluteemalisi postkaarte

* Jalutuskäik Veskiteatrisse jõuluetendust vaatama

Igale osalejale ka väike kingitus jõuluvanalt.

Talvine perepäev Karilatsi Vabaõhumuuseumis toimub 27. ja 29. detsembril kell 12-15.

Lisaks lumistele rõõmudele saanisõidul, põleb muuseumi juures lõke, liulaskjaid ootavad kelgud ja suusad ning toimub palju muudki põnevat.

Maanteemuuseumis etendub lasteetendus “Jõuluvimka”, mis on lõbus ja südamlik lugu sellest, kuidas päkapikud tõestavad kahtlejatele, et nad on siiski olemas! 3. detsembril kell 11.00

Täiskasvanutele toimuvad erinevad aastalõpukontserdid Mooste Folgikojas.

17. detsembril kutsub Eesti Maanteemuuseum osalema jõulude perepäeval, et üheskoos vaadata tagasi vana aja jõulukommetele ning panna teele rõõmsad jõulusoovid.

Võrumaa

Võru linna keskväljak

Võrus on Talvefestival! Võru linna jõululaat koos talvise tantsupäevaga.


Fotod: Visit Estonia / Puhkaeestis.ee