Üritused ja sündmused


Jõgevamaa

Palamuse muuseum

19.02 toimub Kalevipoja Kojas suur VASTLATRALL. Lastakse liugu, sõidetakse hobusega, pakutakse traditsioonilisi vastlaroogi ja loositakse auhindu.

PALAMUSE MUUSEUM korraldab 21.02 Vastlapäevaürituse, kus saab mängida rahvuslikke vastlamänge, sõita saani ja vankriga ning ehitada lumelinna. Muuseumi klassitubades toimuvad meisterdamised. Meeleolu loob saksofonist Mati Tibar.

11.03 toimub Peipsil, Mustvees KALEVIPOJA UISUMARATON. Rada on võimalik läbida suuskadel, uiskudel, soome kelguga, kepikõndi tehes või muudmoodi tervist turgutades. Osaleda on võimalik 15km või 6km rajal.

Kalamehed ja muidu huvilised saavad 04.03 tulla Peipsile mõõtu võtma üritusel KASEPÄÄ KALA. Toimuvad erinevad kalastusega seotud tegevused, laat ja saab maitsta kalasuppi.

Tartumaa

Kolkja kelk, Sibulatee

Sibulatee kutsub kolmele toredale üritusele. 25.02 toimub imeliikurite paraad KALLASTE KARAKATITSA. 05.03 leiab aset meeleolukas tõukekelguvõistlus KOLKJA KELK. Sibulatee SAUNAFEST lubab kuumi saunasid, vähe järjekordi ja ägedat suhtlemist 11.03 aset leidva ürituse raames.

Tartu linnas saavad kultuurilembesed külastada Eesti Rahva Muuseumi näitust EESTI TALUTOOLIDEST ja kehadest, mis püüab “ÕIGE KEHA, VALE KEHA” väljapaneku raames mõtestada maailma tajumist keha kaudu ja kehalisi kogemusi kultuuri vahendusel. 

Kes soovib siduda kultuuri spordiga, siis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub KOOLIVAHEAJAPROGRAMMI, kus on võimalus sõita bobikelguga, virtuaalreaalsusprillide abil Tehvandi suusahüppetornist alla laskuda või end proovile panna ronimisseinal turnimises. Sel koolivaheajal saab lisaks proovida kuidas õnnestuvad suusahüpped ja saata sõbrale-perele-tuttavale liikuma kutsuva postkaardi.

Valgamaa

Tünnisaun

Otepääl toimub Sauna-aasta raames 17-18.02 kahepäevane EUROOPA SAUNAMARATON.

Tegemist on lustliku orienteerumismänguga saunade vahel, kus tuleb läbida etteantud ajal võimalikult palju kaardile märgitud saunakohti. Võistkond on neljaliikmeline, vajalik on auto ja autojuhi olemasolu. 

Sauna-aasta on pühendatud kõigile, kel saun hinges: tuletame meelde (vanad) saunakombed, mõtiskleme saunakultuuri üle ja edendame tervislikku ja sotsiaalset saunakultuuri.

Võrumaa

Värska külastuskeskus – Reegi Maja

Värska külastuskeskuses REEGI MAJAS toimub 25.02 1930. AASTATE STIILIS PEOÕHTU. Maja rõkkab ajastutruust swingmuusikast, esineb Anna Curly Swing Bandist ning teda saadab särtsakas punt elegantseid muusikamehi klahvpillidel, trummidel ning kontrabassil.

Baarist ja puhvetist saab tellida teemakohaseid jooke ja suupisteid. Härrad saavad mõõtu võtta kaardimängus ning daamid end kurssi viia 30ndate aastate ilunippidega.


Fotod: Visit Estonia / Puhkaeestis.ee