Tuubi-ja kelgumäed, suusarajad, uisuväljakudJõgevamaa

Kuremaa suusarajad

Maaliliste voorte vahel asuvad valgustatud KUREMAA SUUSARAJAD sobivad nii algajale kui kogenud suusatajale. Rajad kulgevad looduses, mägedest üles ja alla. Raja pikkus 2,56 km. Rada on valgustatud iga päev kuni 21:00.

KALEVIPOJA KOJA TUUBIRADA JA UISUVÄLJAK pakub talvist meelelahutust mõnusalt koduses võtmes. Kui endal uiske pole, saab neid muuseumist laenutada!

Põlvamaa

Mammaste tervisespordikeskus

MAMMASTE TERVISESPORDIKESKUS on suurepärane koht aktiivseks puhkuseks. Keskus asub Põlva linna vahetus läheduses ja on võimaluste rohke talvine vabaaja veetmise koht, kus vastavalt lumeoludele on ruumi kogu pere ajaviitmisele.

Olemas on snowtube’i mägi ja kohapeal on võimalus rentida ka tuube. Lisaks snowtubingule on Mammaste tervisespordikeskuses võimalik harrastada ka suusatamist ja kelgutamist.

SAVERNA TERVISE- JA SUUSARAJAD asuvad Saverna külje all Põlva maantee servas. Saverna radadel on olemas osaline valgustus, mis töötab talvisel ajal.

INTSIKURMU SÜDAMERAJA suusaraja pikkus on 3 km ning olemas on ka slaalominõlv. Rada on osaliselt valgustatud ning valmis suusatamiseks.

Tartumaa

Lõunakeskuse Astri Arsenal

Tartu linnas saab uisutada LÕUNAKESKUSE ASTRI ARSENALIL, TARTU RAEKOJA PLATSI UISUVÄLJAKUL ja vabas õhus uisutamise võimalust pakub ka TÄHTVERE PUHKEPARGI UISUVÄLJAK

TARTU LUMEPARGIS on kokku kaheksa hektarit kelgu- ja tuubiradu, kus sind ootab tõeliselt lumine paradiis. Lumepargis on kihutamiseks seitse erineva iseloomu, pikkuse ja kiirusega lumerõngarada, mille seast leiavad endale sobivaima raja nii lapsed, noored kui täiskasvanud. 

Suusatajad saavad suusad liuglema TÄHTVERE või LÄHTE SUUSARADADEL

Elva männimetsade vahel olev imekaunis Verevi järv ootab uisutajaid ning VEREVI MOTELLI UISULAENUTUSEST saab soovija uiske ka laenutada. Kes eelistab suusatamist uisutamisele, on oodatud TERVISESPORDIKESKUSE SUUSARADADELE värsket metsaõhku hingama.

Valgamaa

Väike-Munamäe Suusakeskus, foto Sven Zacek

Eesti suurim talvepark OTEPÄÄ WINTERPLACE asub Otepää kesklinnas. Talvepargis ootavad lustijaid: snowtubingu rajad, kelgumägi, uisuväljak, iglukino, väikelaste tuubikarussell, ja loomulikult palju lund.  Pargi nõlvad on kaetud kunstlumega, mille tootmiseks kasutatakse tänapäeva tipptehnikat.

Kaasaegsed TEHVANDI ja KÄÄRIKU SPORDIKESKUSED pakuvad mitmekülgseid sportimisvõimalusi igal aasta-ajal. Erineva pikkusega looduslikust lumest või kunstlumest suusarajad Otepääl ootavad teid!

TARTU MARATONI RADA oma suisa 63 km pikkuse rajaga on valmis võõrustama tõelisi suusafänne kui loodus vaid külma ja lund annab.

VÄIKESE-MUNAMÄE SUUSAKESKUSE ja KUUTSEMÄE SUUSAKESKUSE nõlvad Otepääl pakuvad sõidurõõmu nii edasijõudnutele kui väljakutset ja arenemisvõimalusi algajatele. Sama mäepiletiga saavad mõlemas keskuses lustida nii mäesuusasõbrad kui lumelaudurid.

LÜLLEMÄE LUMELAUA- JA SUUSAMÄE mäenõlval on võimalus kasutada lumetuubirada koos trosstõstukiga.

Võrumaa

Haanja Puhke- ja spordikeskuse suusarajad

Võrumaal on tuubirajad sisse sõitnud KULLIPERA PUHKEMAJA ja REHEPAPI TALU.

KÜTIORU SUUSAKESKUSESSE on oodatud on kõik mäesuusatamise ja lumelaua sõbrad. Orgu kulgevad 7 rada, millest igaüks leiab endale meelepärase. Mäel toodetakse ka kunstlund, mistõttu on talvetegevusi võimalik nautida kuni kevade alguseni. 

Valgustatud suusaradu pakuvad HAANJA PUHKE JA SPORDIKESKUS ja VÕRU-KUBIJA MURDMAASUUSARAJAD

Ehedas ja looduskaunis METSAVENNA TALUS saab nii kelgutada moodsate KHW kelkudega ning külastajaid rõõmustavad snowtube`i rajad.


Fotod: Visit Estonia / Puhkaeestis.ee