Tuubi-ja kelgumäed, suusarajad, uisuväljakud


Jõgevamaa

Kuremaa suusarajad

Maaliliste voorte vahel asuvad valgustatud KUREMAA SUUSARAJAD sobivad nii algajale kui kogenud suusatajale. Rajad kulgevad looduses, mägedest üles ja alla. Raja pikkus 2,56 km. Rada on valgustatud iga päev kuni 21:00.

KALEVIPOJA KOJA TUUBIRADA JA UISUVÄLJAK pakub talvist meelelahutust mõnusalt koduses võtmes. Kui endal uiske pole, saab neid muuseumist laenutada!

Põlvamaa

Mammaste tervisespordikeskus

MAMMASTE TERVISESPORDIKESKUS on suurepärane koht aktiivseks puhkuseks. Keskus asub Põlva linna vahetus läheduses ja on võimaluste rohke talvine vabaaja veetmise koht, kus vastavalt lumeoludele on ruumi kogu pere ajaviitmisele.

Olemas on snowtube’i mägi ja kohapeal on võimalus rentida ka tuube. Lisaks snowtubingule on Mammaste tervisespordikeskuses võimalik harrastada ka suusatamist ja kelgutamist.

Räpinas Võhandu jõe ääres asuv KAURIMÄE SNOWTUBING ootab sind kogu perega talverõõme nautima. Kaurimäel on ettevalmistatud valgustatud tuubirada ja rada kelgutamiseks. Suusahuvilistele on olemas ka hooldatud suusarajad.

Tuubide laenutamine on tasuta ja toimub ööpäevaringselt ning põhimõttel – võta, aga pane tagasi! 

INTSIKURMU SÜDAMERAJA suusaraja pikkus on 3 km ning olemas on ka slaalominõlv. Rada on osaliselt valgustatud ning valmis suusatamiseks.

Tartumaa

Lõunakeskuse Astri Arsenal

Tartu linnas saab uisutada LÕUNAKESKUSE ASTRI ARSENALIL, TARTU RAEKOJA PLATSI UISUVÄLJAKUL ja vabas õhus uisutamise võimalust pakub ka TÄHTVERE PUHKEPARGI UISUVÄLJAK

TARTU LUMEPARGIS on kokku kaheksa hektarit kelgu- ja tuubiradu, kus sind ootab tõeliselt lumine paradiis. Lumepargis on kihutamiseks seitse erineva iseloomu, pikkuse ja kiirusega lumerõngarada, mille seast leiavad endale sobivaima raja nii lapsed, noored kui täiskasvanud. 

Suusatajad saavad suusad liuglema TÄHTVERE või LÄHTE SUUSARADADEL

Elva männimetsade vahel olev imekaunis Verevi järv ootab uisutajaid ning VEREVI MOTELLI UISULAENUTUSEST saab soovija uiske ka laenutada. Kes eelistab suusatamist uisutamisele, on oodatud TERVISESPORDIKESKUSE SUUSARADADELE värsket metsaõhku hingama.

Valgamaa

Väike-Munamäe Suusakeskus, foto Sven Zacek

Eesti suurim talvepark OTEPÄÄ WINTERPLACE asub Otepää kesklinnas. Talvepargis ootavad lustijaid: snowtubingu rajad, kelgumägi, uisuväljak, iglukino, väikelaste tuubikarussell, ja loomulikult palju lund.  Pargi nõlvad on kaetud kunstlumega, mille tootmiseks kasutatakse tänapäeva tipptehnikat.

Kaasaegsete ja mitmekülgsete võimalustega TEHVANDI ja KÄÄRIKU SPORDIKESKUSED pakuvad mitmekülgsete võimalustega sportimisvõimalusi.

TARTU MARATONI RADA oma suisa 63 km pikkuse rajaga on valmis võõrustama tõelisi suusafänne.

VÄIKESE-MUNAMÄE SUUSAKESKUSE ja KUUTSEMÄE SUUSAKESKUSE mäenõlvad pakuvad sõidurõõmu nii sportlastele kui väljakutset ja arenemisvõimalusi algajatele.

LÜLLEMÄE LUMELAUA- JA SUUSAMÄE mäenõlval on võimalus kasutada lumetuubirada koos trosstõstukiga.

Võrumaa

Haanja Puhke- ja spordikeskuse suusarajad

Võrumaal on tuubirajad sisse sõitnud KULLIPERA PUHKEMAJA ja REHEPAPI TALU.

KÜTIORU SUUSAKESKUSESSE on oodatud on kõik mäesuusatamise ja lumelaua sõbrad. Orgu kulgevad 7 rada, millest igaüks leiab endale meelepärase. Mäel toodetakse ka kunstlund, mistõttu on talvetegevusi võimalik nautida kuni kevade alguseni. 

Valgustatud suusaradu pakuvad HAANJA PUHKE JA SPORDIKESKUS ja VÕRU-KUBIJA MURDMAASUUSARAJAD

Uisutajad on oodatud piruette tegema VASTSELIINA UISUVÄLJAKULE

Ehedas ja looduskaunis METSAVENNA TALUS saab nii kelgutada moodsate KHW kelkudega ning külastajaid rõõmustavad snowtube`i rajad.


Fotod: Visit Estonia / Puhkaeestis.ee