Seiklusmatkad ja erilised elamused


Jõgevamaa

Kalevipoja Koda

KALEVIPOJA KODA pakub mitmeid talviseid tegevusi, kuhu hulka kuuluvad laternamatkad, uisuplatsil uisutamine ja tuubirada. Kui endal uiske pole, saab neid muuseumist laenutada. Laternamatka kestvus on umbes pool tundi, mille käigus viiakse süüa metsloomadele ja kostitatakse end sooja joogiga ja suupistega.

RÄÄTSADEGA MÄNNIKJÄRVE RAPPA

Tule naudi puhast loodust ja värsket õhku Endla looduskaitsealal.

Meie matkajuht viib sind räätsadega rabamaastikule laudteest kaugemale.

Vaatleme vastavalt aastaajale raba ja loodust, räägime lugusid ja legende. Kuulame linnuhääli ja jälgime loomade tegemisi.

Põlvamaa

Giidiga kalipsomatk Taevaskojas

Maalilises Taevaskojas saab talvist loodust nautida mitmeil moel. GIIDIGA KALIPSOMATKA jooksul tuleb instruktori abiga ületada mitmeid looduslikke takistusi. Teekonna pikkuseks on 3 kilomeetrit ja orienteeruv läbimisaeg 60 minutit.

Taevaskoja liivakivipaljandeid, kauneid lumiseid metsi ja karget Ahja jõge saab nautida osaledes TÕUKEKELGUMATKAL TAEVASKOJA MATKARADADEL JA JÄRVEJÄÄL. Retke pikkus on 8 kilomeetrit ja kestvus ca 2 tundi.

Valguskelkude võimsate LED tulede saatel saab pimedas metsas matkata VALGUSKELGUMATKADEGA.

Või hoopis eelistad paaritunnist räätsamatka Valgesoo või Meenikunno rabamaastikel koos RÄÄTSAMATKAD RABADES.

Talvisel Võhandu jõel triivivad kuni kuuekohalised turvalised parved ootavad nii lapsi kui täiskasvanud TALVISELE VÕHANDU JÕE PARVEMATKALE.

UISUMATK PEIPSI VENEETSIAS viib soovijad kuni 3 tunnisele kergele, puhkepäeva tempos kulgevale rännakule mööda sileda jääga kanaleid. 

Tartumaa

Tõukekelgumatk “Tondisaare tiir Võrtsjärvel”

Külastajaid ootab talvine Võrtsjärv ja müstilise mainega Tondisaar. TÕUKEKELGUMATK “TONDISAARE TIIR VÕRTSJÄRVEL” pakub kogemuse, mis jääb pikaks ajaks meelde.

Avarat loodusmaastikku ürgsel moel aitavad avastada KELGUKOERAMATKAD JÄRVSELJA METSAMAASTIKUL NING PEIPSIVEERE LOODUSKAITSEALAL

Masinasõpru rõõmustab ELAMUS KARAKATITSAGA PEIPSI JÄRVEJÄÄL Karakatitsad on kohalike Peipsi kalurite iseehitatud masinad, millel all suured lennukirehvid ning millega on ohutum talvisel Peipsil liigelda.

Elva põnevaid folkloorilugusid pajatatakse tõrvikutule saatel TÕRVIKUMATKAL VÄIKESEL VÄERAJAL

Tartus saab välitingimustes mängida ulmestsenaariumil põhinevat orienteerumismängu “LOST FEAR”, mis põimib kokku maastikul liikumise ja meeskonnatöö.

Valgamaa

Tõukekelgumatk Otepää Pühajärve jääl või lumistel liikumisradadel

Tõukekelkudega saab sõita ka TÕUKEKELGUMATKAL OTEPÄÄ PÜHAJÄRVE JÄÄL VÕI LUMISTEL LIIKUMISRADADEL Retkejuhid rikastavad liikumispause seltskonnamängude ja põnevate lugudega loodusest.

Adrenaliinirohked mootorsaani safarit hooldatud ning põnevatel radadel pakub PAAP KÕLARI SAFARIKESKUS

Võrumaa

Neumann Husky kelgukoeramatkad

Tule matka Rõuges KELGUKOERTEGA üle Haanjamaa kuplite ja jäätunud järvede, läbi lumiste metsade ja avarate põldude.

NÕIARIIGI SALARADADEL ootavad sind takistused ja üllatused. Lõkkeplatsil jalga puhates saab igaüks endale ise küpsetada maitsva söögipala ning peale rüübata nõiajooki.

LÕKKETOITUDE VALMISTAMISE ÕPITOAS pakutakse õuesõppe formaadis erinevate tervislike lõkketoitude valmistamist. Valmistada saab ka liha-, laktoosi- ning gluteenivabasid toite.


Fotod: Visit Estonia / Puhkaeestis.ee