Lõuna-Eesti kutsub muuseumisse

 Muuseumis on vahva!

I variant

2 päeva, 3 päeval tagasi

Palamuse muuseumJääaja KeskusLuunja JõesadamLydiaEesti Olümpia- ja SpordimuuseumVärska kuurortravikeskusSetomaa muuseumid

1.päev

Esimene päev algab Palamuse muuseumis Joosep Tootsilikult tundes end Kentuki lõvina: seal saab õppida viiulimängu, sorida Tootsi taskutes ja püüda kätte saada üks Lati Pac! 

Viivuna näiva autosõidu järel ootab Jääaja Keskus, kus lisaks mammutiga pikkuste vahe võrdlemisele ja jääaja aegsete saladuste avastamisele saab Jääkaru kohvikus Saadjärve ilu nautides keha kinnitada. 

Enne Tartusse suundumist tasub põigata veel Luunjasse, kus võib teha sirutuspeatuse  Jõesadamas National Geographicu kollase raami juures ja tutvuda imelise Luunja roosiaiaga. Luunja Jõesadam on ka suurepärane peatuspaik, kui liigud hoopis oma laevaga jõge mööda!

Teadmisi tulvil päeva lõpus ootab sind Tartu kesklinnas esmaklassiline Lydia hotell. 

2.päev

Kui järgmisel hommikul on maitsemeeli paitav hommikusöök restoranis Hõlm söödud, ootab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum. Väljastpoolt väärikas vanalinna hoone pakub oma sisemuses nii palju põnevat – tunne end kui ralliäss, koge bobikelgutamise ilu ja valu, alista kaljusid ronimisseinal ja puhka füüsist ning virguta vaimu tutvudes Eesti Spordi Kuulsuste Halliga.

Pärast lõunapausi restoranis Humal ootab ees sõit Värska kuurortravikeskusesse, kus maalilise looduse rüpes saab nautida turgutust kohalike looduslike vahenditega – magevee ravimuda ja Värska mineraalveega. 

3.päev

Kolmanda päeval ootavad avastamist Setomaa muuseumid. Kindral Reegi majas asuv külastuskeskus annab ülevaate nii Petseri Põhjalaagrist kui Värska kuurortpiirkonna ajaloost. Värska talumuuseum loob autentse pildi setode eluolust ja rikkalikust kultuurist. Enne koduteele asumist tasub keha kinnitada Seto Tsäimajas proovides ära ka kohalikud maitsed.

II variant

MaanteemuuseumEesti Rahva MuuseumPallasAHHAA teaduskeskusKalevipoja muuseum

1.päev

Päev algab Põlvamaal, Maanteemuuseumis, kus uudishimulikke meeli ootab palju uut ja põnevat! Kindlasti leiavad sealt kõik midagi transpordi teemalist ning mis eriti tore – uudistamist on rohkelt nii sees kui väljas! 

Enne Tartu poole sõitmist tasub kõht täis süüa kodust ja ehedat eesti toitu Varbuse Teemajas.

Ülikoolilinna jõudes ootab tutvumist Eesti Rahva muuseum ning ööbimine Art Hotell Pallases jätkab päevast muuseumituuri, sest sisekujundus siin on inspireeritud  Pallase koolkonna kunstnike töödest. Kel jaksu saab õhtul veel nautida ka suvist melu Emajõe ääres ja Autovabaduse puiesteel.

2.päev

Järgmisel päeval, pärast hommikusööki restoranis Humal, on aeg asjad kokku pakkida ja suunduda vaid 5-minutilise jalutuskäigu kaugusele AHHAA Teaduskeskusesse, mis kindlasti pikka tutvustust ei vaja. AHHAAs saab ronida, avastada, ekselda ja eksperimenteerida – varuda tuleb vaid piisavalt aega! Kui AHHAAle on tiir peale tehtud ja lõunasöök söödud on aeg edasi liikuda.

Umbes poole tee tunni kaugusel Tartust Jõhvi suunas asub järgmine avastamisrõõmu pakkuv koht – Kalevipoja muuseum. Seal saab nii suur kui ka väike tunda end kui rahvuseepose kangelane ise. Kalevipoja muuseumi juures on lisaks veel mänguhoov, mis on täis Kalevipoja suurusele vastavaid tööriistu ja mööblit ning kõikidel neil esemetel saab ronida, kiikuda või nautida niisama looduse ilu, lisaks ootab külastajaid seikluspark!