Partnerid

Koostöölugu

Kollaste akende puhul on tegu pikaajalise regionaalse ja rahvusvahelise koostööprojektiga, mis algatati aastal 2012 Lõuna-Eesti LEADER tegevusgruppide ja ajakirja National Geographic Eesti poolt. Idee sai alguse Hollandist, kus maastikule paigaldatud akende eesmärk oli juhtida külastajate tähelepanu paikadele, mis jutustavad kõige paremini piirkonna lugu. Hollandit külastades saab seal täna läbi kollase akna vaadata UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvaid paiku.

Lõuna-Eesti kollaste akende teekond „Elu kahe maailma piiril“ sündis kogukondade algatusena. Avatud ideekonkursi raames selgitati välja just need paigad, mis kõige paremini toovad esile Lõuna-Eesti väärtused – puhas loodus, mitmekülgne kultuuripärand, kohalik toit ja käsitöö, tervislik elustiil, jätkusuutlikud ja innovaatilised lahendused, sotsiaalne sidusus ja kogukonnad.

Täna on Lõuna-Eestis 30 kollast akent, mille kaudu kutsume avastama elu erinevate kultuuride, keelte, mõtteviiside ja maailmavaadete piiril!

Koostööprojekti rahvusvahelised partnerid on Kotka piirkond ja Lõuna-Karjala piirkond Soomes ja Põhja-Iirimaal Causeway rannikupiirkond.