Foto- ja videokonkursi võitjad 2015

Käesoleva aasta juuli algusest oktoobri lõpuni oli võimalik kõigil Lõuna-Eesti külastajatel ja elanikel esitada fotode ja videotena oma nägemus Lõuna-Eesti inimestest ja innovatsioonist. Kokku laekus konkursile 105 fotot. Huvilistel oli võimalik hinnata esitatud töid internetis visitsouthestonia.com.

Vaatajate poolt antud hinnangu põhjal tulid kuulemmikuteks:

Juulis Heleni foto „Suur on see, mis särab end säästmata!“.

Augustis Eve Kõrtsi foto “Vaade Meremäe tornist kaunile Setomaale”.

Septembris Martin Marki foto “Kollast raami ja helkivaid ööpilvi pildistama läinud fotograaf unustas end vaadet nautima”.

Oktoobris Martin Suuroja foto “Vastseliina piiskoplinnus – fragment. Suvepäev”.

Teaduskeskus Ahhaa valis välja oma lemmikuAin Palosoni foto “Suveõhtu Rõuges”.

Kõiki laekunud töid hindas ka komisjon, kuhu lisaks ajakirja National Geographic Eesti peatoimetaja Erkki Peetsalule kuulusid ka teised projekti partnerite esindajad.

 Lõuna-Eesti inimeste ja innovatsiooni fotodest olid parimad:

  • „Tsiistre linamuuseumis saab teha kanepiõli. Värskelt pressituna on õli kõige tervislikum“ ja “ Iti avas Obinitsas kohviku ja leeväküügi”, autor Ülle Pärnoja.
  • „Uus arusaam töötegemisest maal: „Vabakutselisena töötan just seal ja just siis, kui ise tahan”, on Meel Valk palgatööst loobumise otsusega rahul.“, autor Mirjam Nutov.
  • „Maalähedane ja ogar infograafik Voronja galeriis. #ogaradtalud“, autor Indrek Maripuu.
  • “Head mõtted Tartus”, autor Indrek Ladva.

Lõuna-Eesti loodusfotodest olid parimad:

  • „Jäine loss“ ja “Vaikus”, autor Janek Joab.
  • „Kollast raami ja helkivaid ööpilvi pildistama läinud fotograaf unustas end vaadet nautima“, autor Martin Mark.
  • „Virmalised Räpina sadamas“, autor Toomas Mastik.
  • “Karula rahvuspark”, autor Tarmo Kaus.

 

Võitjatega võtame ühendust.

Suur tänu kõigile osalejatele ning Lõuna-Eesti ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes panid välja auhinnad – Tartu Mänguasjamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum,  Peramaa Puhkekeskus, Järvselja Õppe- ja Katsemetskond, Tartu Observatoorium,  Võrtsjärve Sihtasutus, Teaduskeskus AHHAA, Ööbikuoru Villa, Jõgevamaa Koostöökoda, Hotell Räpina, SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon,  Räpina Loomemaja, Rahinge ekstreempark, Alatskivi loss, Sibulatee, Peipsile.ee, Luke mõis, Eesti Maanteemuuseum, Sangaste loss, Vastseliina Piiskopilinnus, Põlvamaa turismiinfokeskus, Otepää turismiinfokeskus.