VECVECĀKI UN MAZBĒRNI

Ģimenes atvaļinājums Dienvidigaunijā

I variants

1. DIENA

Kalevipoeaga mājas

Kalevipoega mājas atrodas Kēpas (Kääpa) ciemā, Jegevas apriņķī. Tieši šajā vietā eposa galvenais varonis lika savas mājas slieksni. Kalevipoega mājas ietver muzeju, kur ziņkārīgie var gūt lielisku pārskatu par igauņu nacionālo eposu “Kalevipoegs”, piedzīvojumu parku, kas piedāvā pārbaudīt savas spējas starp zemi un debesīm, izvēloties augstāko vai zemāko taku, kā arī rotaļu laukumu, kurā izvietoti Kalevipoega lieluma darbarīki,

Ledus laikmeta centrs

Vai mamuts ir spalvaināks par ziloni? Kad Igauniju sāka apdzīvot? Kā laikā mainās piekrastes līnija? Vai klimats sakarsts vai tieši pretēji – atdziest? Atbildes uz visiem šiem jautājumiem saņemsiet Ledus laikmeta piedzīvojumu centrā.

Ieteikums: aptuveni 10 km attālumā no Ledus laikmeta centra dzīvnieku mīļus gaida Elistveres zooloģiskais dārzs

Nogurušos piedzīvojumu meklētājus Tartu gaida mājīgas naktsmājas: Viesnīca “Lydia”, Viesnīca “Pallas Art”, Viesnīca “London”, Viesnīca “Sophia”

2. DIENA

Zinātnes centrs AHAA

Vēlies sevi pārsteigt? Zinātnes parks AHAA piedāvā gan zinātni, aizraujošas aktivitātes un piedzīvojumus, gan jauku izklaidi. Visas izstādes ir veidotas tā, ka apmeklētāji paši var visu izzināt un pamēģināt.


II variants

1. DIENA

Zinātnes centrs AHAA

Vēlies sevi pārsteigt? Zinātnes parks AHAA piedāvā gan zinātni, aizraujošas aktivitātes un piedzīvojumus, gan jauku izklaidi. Visas izstādes ir veidotas tā, ka apmeklētāji paši var visu izzināt un pamēģināt.

Taevaskoda klintis

Viena no skaistākajām dabas apskates vietām Igaunijā. Pie krāces nedaudz augšteces virzienā no Lielās Taevaskoda klints atrodas lielais raganu akmens jeb Spiegu akmens (Salakuulaja). Kā vēsta teika, šeit paslēpies ienaidnieku spiegs, kurš noklausījās ciema vecāko apspriedi un vēlāk tika noburts par akmeni.  Otra apmeklētāju iemīļota vieta ir Mazā Taevaskoda klints.  Leģenda vēsta, ka Velnu šīs vietas skaistums tik ļoti valdzinājis, ka viņš zem zemes uzbūvējis vairākas daiļas telpas un nosaucis tās par Debesu kambariem (Taeva Kodad). No tā arī cēlies nosaukums – debesu kambaris jeb Taevaskoda. Vasaras sezonā apmeklētajiem tiek piedāvāta iespēja katru stundu doties ekskursijā pa upi ar kuģi “Lonny”.

Kur paēst? Vēderu piepildīt piedāvā kafejnīca “Lättekoja”.

Nakšņošana pieejama viesnīcā “Pesa” vai Taevaskoda atpūtas centrā.

2. DIENA

Igaunijas Ceļu muzejs

Muzejs ietver trīs daļas. Jaunākajā daļā atklāta Mašīnu halle ar izstādi “Mašīnu pārvaldība”, āra ekspozīcija “Ceļa laiks”, bet pasta stacijā var uzzināt par zirgu laikmeta ceļiem un pārvietošanās veidu attīstību.

Kur paēst? Jūs gaida “Varbuse Teemaja”, kas piedāvā īstus igauņu ēdienus.

Ieteikums: Tuvumā atrodas arī Tilleoru pārgājienu taka un poniju sēta “Kirsi”