PELDE UN KŪPINĀTAS ZIVIS

Aktīvā atpūta pie dabas Dienvidigaunijā

1. DIENA

PEIPUSA SĪPOLU CEĻŠ

1. variants: Atklāj Sīpolu ceļu

Ko apskatīt? Peipusa ezera apvidus tūrisma centrs, Kostjas Sīpolu saimniecība, Kolkjas vecticībnieku muzejs, ambulARTorium, Samovara namiņš, Voronjas galerija, “Mesi Tare” medus istaba, Līvu muzejs, Alatskivi pils, Alatskivi dabas centrs, Magazīna.

Kur paēst? Restorāns “Kolkja”, Peipusa ezera apvidus tūrisma centrs, “Lendav Laev”, krogs “Kivi”, krogs “Mõisa tall”, restorāns “Lossi”.

2. variants: Atpūta Peipusa ezera pludmalē

Kauksi, Kasepē (Kasepää), Mustvee, Kolkja, Kallaste

3. variants: Vasarā Sīpolu ceļa apmeklētāji var piedalīties arī aizraujošos pasākumos www.sibulatee.ee/sundmused/

KŪPINĀTAS ZIVIS: Pa ceļam no Peipusa ezera uz Tartu paķeriet arī kādu kūpinātu zivi.

PELDE:  Alatskivi ezers, Kervekilas (Kõrveküla) sprostezers, Kuningveres (Kuningvere) ezers, Tartu Emajegi (Emajõgi) pludmale

Nakšņošana Tartu: Viesnīca “Lydia”, Viesnīca “Pallas Art”, Viesnīca “London”, Viesnīca “Sophia”

Vakara izklaides Tartu:  Pilsētas telpa Autovabaduse puiestee (09.07-08.08), radošā pilsētiņa Aparātu rūpnīca, Domkalns (Toomemägi) , Universitātes Botāniskais dārzs, tirdzniecības centrs “Lõunakeskus”, tematiskais parks “Lodjakoja”

2. DIENA

TAEVASKODA

I variants: pārgājieni Taevaskoda

Lielā Taevaskoda klints ir viena no skaistākajām dabas apskates vietām Igaunijā. Pie krāces nedaudz augšteces virzienā no Lielās Taevaskoda klints atrodas lielais raganu akmens jeb Spiegu akmens (Salakuulaja). Kā vēsta teika, šeit paslēpies ienaidnieku spiegs, kurš noklausījās ciema vecāko apspriedi un vēlāk tika noburts par akmeni. Otra apmeklētāju iemīļota vieta ir Mazā Taevaskoda klints. Pie mazās Taevaskoda klints ir filmētas vairākas epizodes leģendārajai igauņu filmai “Pēdējā relikvija”. Leģenda vēsta, ka Velnu šīs vietas skaistums tik ļoti valdzinājis, ka viņš zem zemes uzbūvējis vairākas daiļas telpas un nosaucis tās par Debesu kambariem (Taeva Kodad). No tā arī cēlies nosaukums – debesu kambaris jeb Taevaskoda.

II variants: Piedzīvojumu parks

Lūdzu, veiciet rezervāciju vismaz 1 dienu iepriekš! Uz takas atrodas vairāk nekā 20 dažādas atrakcijas, piemēram, Nepālas tilts, karājošā kāpelēšanas siena, 100 m zip-line, baļķis, pārlecieni un daudz, kas cits aizraujošs. Ja vēlaties, piedzīvojumu taku var apmeklēt arī pa nakti. Kāpelēšana pa koku galotnēm ar galvas lukturiem ir aizraujoša un mistiska pieredze.

III variants: Pārgājiens ar skrejriteņiem

Lūdzu, veiciet rezervāciju vismaz 1 dienu iepriekš! Atpūtas centrā “Taevaskoda” skrejriteņus var iznomāt tikai kopā ar gida pakalpojumu. Pārgājienā gids stāsta aizraujošus stāstus par dzīvi mežā, dabu un Taevaskoda klinšu specifiku. Ja paveicas, pa ceļam redzēsiet dažādu dzīvnieku pēdu nospiedumus un interesantus putnus.

PELDE: Pelvas sprostezers

Nakšņošana pieejama Pelvas viesnīcā”Pesa” vai Taevaskoda atpūtas centrā. Viesnīca “Pesa” piedāvā arī iespēju izmantot mini-spa “Sõstar” un restorānu.