OSKARS LUTSS, KALEVIPOEGS UN MAMUTS

Darba kolektīvi un skolēnu grupas Dienvidigaunijā

I VARIANTS


Kalevipoega muzeja apmeklējums (1h)

Rotaļīgā veidā var piedzīvot nozīmīgākos eposa notikumus: slavenais karaliskā zobena stāsts, elles vārtos notikušais, vai arī ceļš uz pasaules galu.

Ledus laikmeta centrs, programma “Šļūdoņa mantojums Igaunijas reljefā” (1,5 h)

Programmas dalībnieki var uzzināt, kā šļūdoņi rodas un ir izveidojuši visus iežus, no kuriem sastāv Igaunijas reljefs. Iespēja iemācīties atšķirt dažādās reljefa formas un apspriest, kā tās ir radušās. Grupu darbā tiek aplūkota erātisko iežu teorija un Igaunijai raksturīgie laukakmeņi, kā arī tiek sijātas šļūdoņa nogulas.

Palmuses muzejs “Mācību stunda” (1h)

Dalībnieki gūst pārskatu par Igauņu rakstnieka Oskara Lutsa skolas gaitām. Apmeklētāji var piedalīties ticības mācības, rēķināšana, lasīšanas, dziedāšanas un dzimtenes mācības stundā. Par piemiņu katrs var sev uzrakstīt liecību ar spalvu un tinti.

II VARIANTS

Kalevipoega muzeja piedzīvojumu parks (1,5 h)

Kalevipoega māju piedzīvojumu parks piedāvā aizrautību un izaicinājumus starp zemi un debesīm. Ikviens, kurš piekrīt pārbaudīt savu spēju robežas, var gūt neaizmirstamas emocijas zemajā vai augstajā piedzīvojumu trasē.

+ Ledus laikmeta centrs: Sādjerva ezera (Saadjärve) izpēte (1,5 h)

Mācāmies iepazīt ezeru un to augu un dzīvnieku valsts īpatnības. Mācāmies atpazīt un saprast dabā notiekošā saistības. Mācāmies ezeru ieraudzīt kā kaut ko vairāk, nekā tikai ūdenstilpni. Ūdens resurss, barības bāze, dažādas rekreatīvās iespējas.

Palmuses muzejs “Ātrais skrējiens” (1,5 h)

Programma ir iedvesmota no Oskara Lutsa darba “Vasara” un “Totsa kāzas”, kurā galvenais varonis Kīrs meklē sev sievu. Ķīrs nebija vienīgais ļoti glītās meitenes Tēles pielūdzējs. Programmas dalībniekiem pēc krustvārdu mīklas atrisināšanas jāatrod Palamuses karte un pēc tās jāorientējas. Ēkas, kas jāatrod, ir saistītas ar skaistules Rajas Tēles prototipu Adeli Pertelpoju (Adele Pärtelpoja) un viņas ģimeni. Kad ēka ir nofotografēta, jāliek lietā kājas! Tomēr svarīgs ir ne tikai ātrums, bet arī uzmanība un apķērība.