Elu kahe maailma piiril teekond on avatud

Tartu kollase akna avamine
Tartu kollase akna avamine

Juunikuu kahekümnendal kuupäeval kogunesid nii Tartu linna elanikud kui külalised Raekoja platsile, kuhu oli selleks päevaks kerkinud Elu kahe maailma piiril teekonna väravana kollane aken. Kollased aknad jäävad Lõuna-Eesti avastamistväärt kohtadele viitama järgmise viie aasta jooksul.

Kollast akent olid avama tulnud Lõuna-Eesti lapsed, noored ja suured, kes esitasid läbilõike siinse piirkonna lugudest-lauludest-tantsudest. Kollase akna lindi avasid National Geographic Eesti peatoimetaja Erkki Peetsalu ning Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht Kristiina Liimand ning kõnedega esinesid Hollandi partnerite esindaja Rob Heilijgers, Tartu abilinnapea Tiia Teppan ning Leader tegevusgruppide esindajana Anneli Ott.

Tartu kollane aken
Tartu kollane aken

Hiljem Tartu Loomemajanduskeskuses toimunud avaseminaril kuulutati avatuks Sven Začeki fotonäitus Lõuna-Eestist, mida kõik huvilised saavad nautida Tartu Kaubamaja kolmandal korrusel. Lõuna-Eesti lugu, siinset elu-olu, traditsioone ning elustiili andsid edasi Mikk Sarv ja Roy Straider.

Sven Začeki fotonäituse avamine
Sven Začeki fotonäituse avamine

Põlvamaa neli kollast akent kuulutati avatuks järgmisel päeval kui toimus projekti partnerite õppereis Räpinasse, Podmotsasse, Süvahavvale ning Maanteemuuseumisse.

Räpina kollase akna avamine
Räpina kollase akna avamine

Rohkem pilte avamissündmustest vaata meie galeriist.