Avatud talude päeval sai tutvuda tehnoloogilise kunsti taluga

22.07.  toimunud Avatud Talude päeval avas Otepääl Neeruti külas oma uksed ka talu, mida selle eestvedaja kunstnik Timo Toots nimetab tehnoloogilise kunsti taluks.

Tehnoloogilise kunsti talu või ka projektiruum MAAJAAM on Otepää maaliliste kuplite vahel asuv kunstitalu, mida kunstnik Timo Toots on juba aastaid arendanud ning kus on residentuuris käinud mitmed tehnoloogilise kunstiga tegelevad eesti- ja välismaised kunstnikud. Tänavu 12. juulil algas kunstitalus kümme päeva kestev residentuuriprojekt, mis tipnes   21.–22. juuli näitusega “Metsikud bitid/Wild Bits”. Projektis osalesid 11 erinevat kunstniku nii Eestist kui välismaalt ja osalejad leiti läbi rahvusvahelise konkursi. Näituse ühe kuraatori, Taavi Suisalu sõnul tuleneb näitus ideest, et on olemas digitaalsed pärismaalased ja digitaalsed immigrandid. “Digitaalsed pärismaalased on inimesed, kes on sündinud mingisse tehnoloogilisse keskkonda ja see on nende jaoks normaalsus, nagu näiteks tänapäeval internet. Digitaalsed immigrandid on sündinud teistsugusesse tehnoloogilisse omailma ja MAAJAAM iseloomustabki situatsiooni, kus oleme vanas talus ja just siin ongi kahe väga erineva tehnoloogilise reaalsuse kokkupuutepunkt,” tutvustas ta näituse kontseptsiooni. Näitusel saabki tutvuda erinevate tehnoloogiliste töödega, mis on toodud looduslikku keskkonda nagu näiteks pühapäevamaalijast robot, talu ületavat lennukoridori läbivaid lennukeid tutvustavat seadet ja palju muud. “Looduslikus keskkonnas tuleb tehnoloogiate eripära paremini esile ja selles ongi näituse sisu,” tutvustas ta. Näitusel osalesid kunstnikud: Varvara & Mar, Antti Laitinen (FI), Theun Karelse (NL), Steve Maher (FI/IR), Hannah Harkes, Brian House (US), Taavi Suisalu, Timo Toots, Paula Vītola (LV), Aivar Tõnso. Projekti kuraatorid on Timo Toots, Taavi Suisalu, Kadri Lind ja Marie Kliiman.

Vabaõhunäitus “Metsikud biti” laotus laiali talu ümbruses asuval maastikul ja oli avatud 21. ja 22. juulil. 21. juulil on sõitsid MAAJAAMA ka kunstibussid Tallinnast ja Riiast ja 22. juulil sai näitusega tutvuda ka Avatud Talude Päeva programmi raames.