OSKAR LUTS, KALEVIPOEG JA MAMMUT

KOLLEKTIIVIDELE JA KOOLIGRUPPIDELE

VARIANT I


Kalevipoja muuseumi külastus (1 h)

Mängulisel moel saab kogeda eepose kõige olulisemaid sündmusi, olgu see siis kuulsa kuningliku mõõga lugu, põrgu väravates toimunu või teekond maailma otsa.

Jääaja Keskuse programm “Liustike pärandus Eestimaa pinnal” (1,5 h)

Osalejad saavad teada, kuidas liustikud kasvavad ning on kokku vedanud kogu kivimimaterjali, millest Eesti pinnavormid koosnevad. Õpitakse eristama erinevaid pinnavorme ja arutletakse, kuidas need pinnavormid on tekkinud. Rühmatöö käigus tutvutakse juhträndkivide teooriaga ja Eesti eriilmeliste rändrahnudega, sõelutakse liustikusetteid.

Palamuse muuseumi “Koolitund teise talve lastele” (1 h)

Koolitunni käigus saab osaleja ülevaate kooliskäimisest Eesti kirjaniku Oskar Lutsu kooliajal. Külastaja saab osa usuõpetuse, rehkendamise, lugemise, laulmise ja kodumaateaduse tunnist. Mälestuseks kirjutab igaüks endale sule ja tindiga tunnistuse.

VARIANT II

Kalevipoja muuseumi seikluspark (1,5 h)

Kalevipoja Koja seikluspark pakub põnevust ja väljakutset maa ja taeva vahel. Igaüks, kes on nõus oma võimete piire katsetama, saab unustamatu elamuse osaliseks kas madal- või kõrgseiklusrajal.

Jääaja Keskus: järveuuringud Saadjärvel (1,5 h)

Õpime tundma järvede ja järveelustiku eripära. Õpime tundma ning mõistma looduses toimivaid seoseid. Õpime nägema järve enamana kui ainult veekoguna – veeressurss, toidubaas, energiaressurss, erinevad rekreatiivsed võimalused.

Palamuse muuseum “Kiire jooks” (1,5 h)

Programm on inspireeritud Oskar Lutsu jutustustest „Suvi“ ja „Tootsi pulm“, kus Jorh Aadniel Kiir tahtis Teelet endale naiseks. Kuna aga Teele oli tähelepanuväärselt kena tüdruk, siis polnud Kiir tema ainuke peigmees. Võistlejad peavad pärast ristsõna lahendamist leidma selle lahendusest Palamuse kaardi, mille järgi asutakse orienteeruma. Hooned, mis tuleb leida, on seotud Raja Teele algkuju Adele Pärtelpoja ja tema perega. Kui hoonetest on foto tehtud, tuleb jalgadele valu anda! Aga oluline pole mitte ainult kiirus, vaid ka tähelepanu ja nutikus.


LOOSIMÄNG

Hoia kindlasti silma peal meie Facebooki lehel, kus algab peagi vahva loosimäng. Info loosimängus osalemise, reeglite ja auhindade kohta avaldame juuni jooksul.

Hakka meie jälgijaks:

facebook.com/visitsouthestonia

instagram.com/visitsouthestonia