MULLID, MUDA JA MUDIMINE

MÕELDES NAISTELE

VARIANT I: SETOMAA

PÄEV 1

Seto kultuur = Obinitsa muuseum

Obinitsa muuseumis saab tutvuda Setomaa omapärase kultuuri ja ajalooga, osaleda erine-vates õpitubades ja üritustel. Muuseumitunnis on võimalik saada ka põhjalikum sissevaade mõnda seto kultuuri valdkonda – näiteks seto laulu või rahvarõivaste teemal. Enamik muuseumikogu esemeid on pärit ümbruskonna küladest, eriti väärtustame seto naiste peent käsitööd.

Seto kultuur ja kohalikud maitsed = Värska Talumuuseum ja Seto Tsäimaja

Värska talumuuseum on terviklik koopia 1920. aastate jõukast seto kindlustalust. Hoonete kompleksi kuuluvad suitsusaun, elumaja, rõiva-, söögi- ja viljaait, loomalaut, heinaküün, meeste töötuba, rehi, sepikoda ja potivabrik. Muuseumis saab põhjaliku ülevaate traditsioonilisest seto arhitektuurist. Seto traditsioonilist toitu pakub Seto Tsäimaja.

Mullid, muda ja mudimine = Värska Kuurortravikeskus

Turgutus kohalike looduslike vahenditega – magevee ravimuda ja Värska mineraalveega. Lisaks ravimudale ja mineraalveele on võimalik saada elektri-, parafiin- ja soolaravi, erinevaid massaaže, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat. Professionaalne, kogenud ja hoolitsev personal tagab klientidele parima teenindust.

Tsilk tootmise tutvustus (ca 30 min ekskursioon), ettetellimisel

Kaunid vaated ja suurepärane seltskond = Päikeseloojangureis Lämmijärvel

Tutvuge sõidugraafikuga! Kahetunnised laevareisid Lämmijärvel toimuvad neljapäevast laupäevani, sõidul pakutakse maitsvat veini Nautimuselt. Istuda saab nii laevas sees kui väljas tekil. https://www.setoline.ee/reis/reisid-varskast/

PÄEV 2

Terves kehas, terve vaim = Hommikumatk

Matkarajad: Pikalombi 9,2km, Õrsava matkarada 5km

VARIANT II: TARTUST VÕRRU

PÄEV 1

Saabumine Tartusse

Pehme voodi ja maitsev hommikusöök = Lydia hotell, Pallas Art hotell, hotell London, hotell Sophia

Shoping ja naistekas = Lõunakeskus ja APOLLO kino 

Lõunakeskus on Lõuna-Eesti suurim kaubandus- ja vabaajakeskus, kus on  rohkem kui 160 erineva kaupluse ja teenusepakkujaga. Kohalikke maitseid aga pakub Lõunakeskuse Taluturg. Kinokavaga tutvu www.apollokino.ee

Hea toit ja veelgi parem seltskond = õhtusöök restoranis Fii, Hõlm või Polpo

Õhtuseid tegevusi imelises Tartus: Autovabaduse puiestee (09.07-08.08), Aparaaditehas, Toomemägi, Ülikooli Botaanikaaed

PÄEV 2

Saabumine Võrru (Tartu – Kubija vahemaa ca 80 km)

Jalutuskäik Võru linnas

Võru linna tunnuslause “Üts ummamuudu liin” kandub edasi igasse Võru linna nurka – alustades madalatest puumajadest, lõpetades nelja meetri kõrguste Navitrolla maalidega.

Külastamisväärt paigad: Tamula rannapromenaad ja Roosisaare sild, Katariina allee ja legendaarne Katariina kohvik, Võru linna keskväljak, Võru Rannabangalo

Kohalikud maitsed ja kaunis kuppelmaastik = Lõuna Suure Muna kohvikus.

Mida veel ümbruskonnas näha? Suur Munamägi, Pesapuu ja Ööbikuorg, Pähni Kõlakojad, Vastseliina Piiskopilinnus ja Keskaja elamuskeskus.

Rahu ja vaikus = Kubija hotell-loodusspaa (check-in al 15:00)

Õhtusöök hotelli restoranis ja spaakeskuse külastus


LOOSIMÄNG

Hoia kindlasti silma peal meie Facebooki lehel, kus algab peagi vahva loosimäng. Info loosimängus osalemise, reeglite ja auhindade kohta avaldame juuni jooksul.

Hakka meie jälgijaks:

facebook.com/visitsouthestonia

instagram.com/visitsouthestonia