BURBUĻI, DUBĻI UN MĪCĪŠANA

Aktīvā atpūta pie dabas Dienvidigaunijā

I VARIANTS: SETU ZEME

1. DIENA

Setu kultūra = Obinicas (Obinitsa) muzejs

Obinicas muzejā var iepazīt Setu zemes savdabīgo kultūru un vēsturi, piedalīties dažādās darbnīcās un pasākumos. Muzeja darbnīcās iespējams iegūt arī padziļinātu ieskatu kādā no setu kultūras aspektiem, piemēram, par setu dziesmām vai tautastērpiem. Vairums muzeja eksponātu ir no apkārtējiem ciemiem. Īpaši novērtējam setu sievu smalkos rokdarbus.

Setu kultūra un vietējās garšas = Verskas setu lauku muzejs un Setu tējas namiņš

Verskas setu lauku muzejs ir 1920. gadu turīgas setu lauku saimniecības kopija. Ēku kompleksā ietilpst dūmu pirts, dzīvojamā ēka, apģērbu, pārtikas un graudu klēts, lopu kūts, siena šķūnis, vīriešu darbistaba, rija, kalve un podu fabrika. Muzejā var gūt pārskatu par tradicionālo setu arhitektūru. Setu tējas namiņš piedāvā tradicionālos setu ēdienus.

Burbuļi, dubļi un mīcīšana = Verskas sanatorija

Vietējo dabisko līdzekļu uzmundrinājums – saldūdens ārstnieciskās dūņas un Verskas minerālūdens. Papildus ārstnieciskajām dūņām un minerālūdenim, iespējams saņemt elektro, parafīna un solāro terapiju, dažādas masāžas, fizioterapiju, ārstniecisko vingrošanu un daudzas citas atveseļojošas procedūras. Profesionāls, pieredzējis un gādīgs personāls klientiem nodrošina labāko apkalpošanu.

Izsmidzināmā minerālūdens “Tsilk” ražošanas iepazīšana (aptuveni 30 min. ekskursija). Rezervācijas

Skaisti skati un lieliska kompānija = saulriets Lemmi (Lämmi) ezerā

Pārbaudiet ceļojuma grafiku www.setoline.ee/reis/reisid-varskast

Apskati izbraucienu grafiku Izbraucieni ar kuģi pa Lemmi ezeru ilgst divas stundas un ir pieejami no ceturtdienas līdz sestdienai. Izbrauciena laikā varat nobaudīt garšīgo Nautimus vīnu. Sēdēt var gan kuģa iekštelpās, gan ārā uz klaja.

2. DIENA

Veselā miesā vesels gars = Rīta pārgājiens

Takas: Pikalombi 9,2 km; Ersavas (Õrsava) taka 5 km