Foto- ja videokonkursi võitjad 2015

Käesoleva aasta juuli algusest oktoobri lõpuni oli võimalik kõigil Lõuna-Eesti külastajatel ja elanikel esitada fotode ja videotena oma nägemus Lõuna-Eesti inimestest ja innovatsioonist. Kokku laekus konkursile 105 fotot. Huvilistel oli võimalik hinnata esitatud töid internetis visitsouthestonia.com.

Vaatajate poolt antud hinnangu põhjal tulid kuulemmikuteks:

Juulis Heleni foto „Suur on see, mis särab end säästmata!“.

Augustis Eve Kõrtsi foto “Vaade Meremäe tornist kaunile Setomaale”.

Septembris Martin Marki foto “Kollast raami ja helkivaid ööpilvi pildistama läinud fotograaf unustas end vaadet nautima”.

Oktoobris Martin Suuroja foto “Vastseliina piiskoplinnus – fragment. Suvepäev”.

Teaduskeskus Ahhaa valis välja oma lemmikuAin Palosoni foto “Suveõhtu Rõuges”.

Kõiki laekunud töid hindas ka komisjon, kuhu lisaks ajakirja National Geographic Eesti peatoimetaja Erkki Peetsalule kuulusid ka teised projekti partnerite esindajad.

 Lõuna-Eesti inimeste ja innovatsiooni fotodest olid parimad:

 • „Tsiistre linamuuseumis saab teha kanepiõli. Värskelt pressituna on õli kõige tervislikum“ ja “ Iti avas Obinitsas kohviku ja leeväküügi”, autor Ülle Pärnoja.
 • „Uus arusaam töötegemisest maal: „Vabakutselisena töötan just seal ja just siis, kui ise tahan”, on Meel Valk palgatööst loobumise otsusega rahul.“, autor Mirjam Nutov.
 • „Maalähedane ja ogar infograafik Voronja galeriis. #ogaradtalud“, autor Indrek Maripuu.
 • “Head mõtted Tartus”, autor Indrek Ladva.

Lõuna-Eesti loodusfotodest olid parimad:

 • „Jäine loss“ ja “Vaikus”, autor Janek Joab.
 • „Kollast raami ja helkivaid ööpilvi pildistama läinud fotograaf unustas end vaadet nautima“, autor Martin Mark.
 • „Virmalised Räpina sadamas“, autor Toomas Mastik.
 • “Karula rahvuspark”, autor Tarmo Kaus.

 

Võitjatega võtame ühendust.

Suur tänu kõigile osalejatele ning Lõuna-Eesti ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes panid välja auhinnad – Tartu Mänguasjamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum,  Peramaa Puhkekeskus, Järvselja Õppe- ja Katsemetskond, Tartu Observatoorium,  Võrtsjärve Sihtasutus, Teaduskeskus AHHAA, Ööbikuoru Villa, Jõgevamaa Koostöökoda, Hotell Räpina, SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon,  Räpina Loomemaja, Rahinge ekstreempark, Alatskivi loss, Sibulatee, Peipsile.ee, Luke mõis, Eesti Maanteemuuseum, Sangaste loss, Vastseliina Piiskopilinnus, Põlvamaa turismiinfokeskus, Otepää turismiinfokeskus.

Postitatud Uncategorized

„Elamused Lõuna-Eestis 2016–2017“ on trükist ilmunud

Lõuna-Eesti pakkumiste raamatu esikaas

Lõuna-Eesti pakkumiste raamatu esikaas

„Elamused Lõuna-Eestis 2016–2017“ on trükist ilmunud

 Teist korda on ilmunud Lõuna-Eesti raamat Elamused Lõuna-Eestis 20162017, kuhu on koondatud kuue maakonna turismiteenuste head pakkumised järgnevaks kaheks aastaks. Rohkem kui 300-leheküljeline raamat sisaldab üle 300 sooduskupongi majutusele, toitlustusele, aktiivsele puhkusele ja kultuurisündmustele. Samuti on raamatus kajastatud ajakirjas National Geographic ilmunud lood Lõuna-Eesti kohta.

Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Tammetsa sõnul oli raamatu väljaandmisel oluliseks külastajate positiivne tagasiside aastal 2015 ilmunud esimesele raamatule, milles toodi esile, et tänu sellele raamatule on avastatud uusi põnevaid kohti Lõuna-Eestis, millest varem aimugi ei olnud. „Samuti ei saa märkimata jätta, et raamatul on suur väärtus Lõuna-Eesti külalistele ja piirkonna elanikele ka selle tõttu, et sooduskupongidega on võimalik piirkonna turismiteenuste ja -atraktsioonidega tutvust tehes säästa palju eurosid,“ lausus Tammets.

Raamatust leiate sooduskuponge nii piirkonna suuremate ja tuntumate turismi- ja vabaajaobjektide kohta (näiteks Ahhaa Keskus, Tartu Seikluspargid, Aura veekeskus, Eesti Maanteemuuseum, Vudila mängumaa, Otepää Golf, Tartu maraton, Winterplace, Dorpat hotell, Atlantise restoran ja ööklubi, Värska sanatoorium, Kubija spaa jne) kui ka vähemtuntud, kuid kindlasti avastamist väärt külastuskohtade kohta (näiteks Kelgukoerad, Rahinge Ekstreempark, Blue Sky Balloons, Uhti Avatud Ateljee, Georgi hotell, Mesi Tare kodumajutus, Tsiistre Teemaja, kohvik Harmoonia jt). Samuti on sel korral raamatus esinduslik valik Lõuna-Eesti kultuurisündmuste pakkumisi. Ühtekokku on raamatus oma head pakkumised välja pannud 105 ettevõtet ja organisatsiooni.

Raamat on üks osa Lõuna-Eesti kollaste akende projektist „Elu kahe maailma piiril“ koostöös ajakirjaga National Geographic Eesti. Ajakirja peatoimetaja Erkki Peetsalu ütles, et koostöö Lõuna-Eestit tutvustava projektiga on olnud vastastikku põnev ja andnud ajakirjale sisukat lisamaterjali. „National Geographicu kollased aknad tõstavad esile neid väärtusi, mida Lõuna-Eesti endas kannab, kuid mis ei pruugi esmapilgul silma paista. Meie ühine projekt on aidanud muuta kogukondi aktiivsemaks ning edendada kohalikku elu, samuti tõsta kaugema kandi külaliste huvi selle vastu, kuidas elatakse Lõuna-Eestis – kahe maailma piiril,“ kirjeldas Peetsalu.

Raamat sobib hästi jõulukingiks nii perele, sõpruskondadele kui ka koostööpartneritele ja töökaaslastele. Raamat on alates 18. detsembrist saadaval Apollos, Rahva Raamatus ja Selveris.

Projekt „Elu kahe maailma piiril“ on kuue Lõuna-Eesti maakonna ühisprojekt, mille on algatanud kohalikud Leaderi tegevusgrupid koos ajakirjaga National Geographic Eesti.

Lisainfo:

Kristiina Tammets, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht
telefon 5340 9873, e-post kristiina@tas.ee

www.visitsouthestonia.com

Postitatud Uncategorized

Uus Lõuna-Eesti raamat ootab pakkumisi

Head Lõuna-Eesti ettevõtted ja organisatsioonid!

Ootame taas teie pakkumisi Lõuna-Eesti ühise raamatu koostamiseks! Eelmisel aastal osales kampaanias 130 ettevõtet/organisatsiooni kuuest Lõuna-Eesti maakonnast (vaata raamatut ja kuponginäidiseid).

Tagasiside Lõuna-Eesti lugude ja heade pakkumiste raamatule 2015 leiate lisatud kokkuvõttest. Lähtudes tagasisidest kavandame külastajate arvu suurendamiseks mitmeid muutusi raamatus ja turunduses.

Muudatused, soovitused pakkumistele, ajakava, hinnakiri ja raamatu müüki toetavad tegevused leiate järgnevast failist.

Raamatu kehtivusaeg on 2016-2017 ja tiraaž 3000. Kuna soovime saada raamatu müüki juba 4. detsembriks, et osaleda jõulukampaaniates, siis on ajakava väga tihe.

Teie infot pakkumiste kohta ootame esimesel võimalusel. Info palume sisestada ankeeti, mis on leitav siit.

NB! Sel korral soovime motiveerida parimate pakkumiste tegijaid. Parimatest pakkujatest moodustatakse meie püsiklientide arvamuse põhjal TOP 10 ja need ettevõtted/organisatsioonid saavad lehekülje raamatu esiosasse ning hinnasoodustust 30% meie poolt esitatavast arvest.

Küsimuste ja lisainfo soovi korral palun pöörduge Tartumaa Arendusseltsi poole:

 

Heili Petkin
53579985
heili.petkin@gmail.com

Triin Lääne
53029203
triin@tas.ee

Kristiina Timmo
53409873
kristiina@tas.ee

 

Postitatud Uncategorized

Lõuna-Eesti suveniiride kataloog

Lõuna-Eesti suveniiride kataloog on Sinu ees. Kataloogis on tooted, mis valiti parimateks konkursil.

Kataloog sirvimiseks pdf-na on siin.

ngvaljavote

 

 

Postitatud Uncategorized

Innovatsiooni marsruut on valmis

Lõunaeestlased mõistavad sõna „innovaatiline“ all nii seda, mis on läbimurdeline või suisa novaatorlik tehnoloogias, kuid siiski tähendab see ka vana ja uue põnevat sümbioosi. Projekti „Elu kahe maailma piiril“ juhtpartneri, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Timmo sõnul sünnivad traditsioonilise eluviisi, esivanemate tarkuse ja tänapäevase tehnoloogiate ühendamine loovad ja kestlikud lahendused, mis võimaldavad ennast teostada, tulu teenida ja ka maailma parandada.

Kuna väga paljudele Lõuna-Eestis eeskujuks olevatele ettevõtmistele ei ole külaliste võõrustamine peamiseks tegevuseks, siis oli vajadus innovatsiooni marsruudi kokkupanekuks suur. Tegelikult on ühe marsruudi all veel neli alamarsruuti, mis jagunevad vastavalt ettevõtete ja ettevõtmiste iseloomule: säästvad lahendused ja innovatsioon, kogukonnad ja võrgustikud, puit ja käsitöö, kohalik toit.

Vaata Lõuna-Eesti innovatsioonimarsruudi voldikut siit.

 

Postitatud Uncategorized

Ülemiste keskuses avatud fotonäitus

Ülemiste keskuses avatud fotonäitus „Elu kahe maailma piiril“ uurib Lõuna-Eestit

Jaanuarikuust alates on Tallinnas Ülemiste keskuses avatud Lõuna-Eesti fotonäitus „Elu kahe maailma piiril“, mis esitleb fotograafide Jarek Jõepera ja Silver Kommusaare temaatilisi pilte. Fotonäitus kutsub huvilisi tutvuma Lõuna-Eestiga – piirkonnaga, kus leidub ettevõtmisi, mis kasutavad tavapärasest erinevaid lahendusi ja edendavad jätkusuutlikku eluviisi. Ühtlasi tutvustab näitus Lõuna-Eestit kui piirkonda, mis pakub aastaringi mitmekülgseid võimalusi aktiivseks puhkuseks väga erinevate huvidega inimestele.

Lõuna-Eesti fotonäitus, mis sündis koostöös ajakirjaga National Geographic Eesti, on avatud Ülemiste keskuses märtsi lõpuni. National Geographic Eesti peatoimetaja Erkki Peetsalu ütles näituse fotovalikut kommenteerides, et Lõuna-Eesti loodus, vahelduv maastik ning rikas pärandkultuur pakuvad aktiivse puhkuse huvilisele lugematuid võimalusi seiklusteks ja põnevateks kohtumisteks. „Jarek Jõepera fotod avavad vaid väikest osa neist võimalustest ning emotsioonidest, mida Lõuna-Eestil on pakkuda,“ lausus Peetsalu. Silver Kommusaare fotode puhul tõi Peetsalu välja, et pildile on jäänud need nutikad tegemised, mis on sündinud traditsioonilise eluviisi, esivanemate tarkuse ja tänaste tehnoloogiate ühendamisel ning mis võimadalavad kohalikul elanikul ennast teostada, tulu teenida ning peale kauba veel ka maailma parandada.

Näitus on üks osa Lõuna-Eestit hõlmavast projektist „Elu kahe maailma piiril“, mille raames paigutati 2013. aasta suvel avastamist väärt paikadesse National Geographicu suured kollased aknad. Tegemist on kuue Lõuna-Eesti maakonna ühisprojektiga, mille algatsid kohalikud Leader tegevusgrupid koos ajakirjaga National Geographic Eesti. Lisaks seni avaldatud  kahele marsruudikaardile – kulutuuri- ja ajaloohuvilisele ning aktiivse puhkuse ja looduse huvilisele – ilmub märtsikuus innovatsioonimarsruut, mille abil on võimalik tutvust teha Lõuna-Eesti innovaatiliste ja jätkusuutlike väikeettevõtete ning ettevõtmistega.

Enne Lõuna-Eestisse tulekut tasub huvlisel kindlasti külastada „Elu kahe maailma piiril“ veebikoduwww.visitsouthestonia.com ning soetada ka Lõuna-Eesti lugude ja heade pakkumiste raamat, mida on võimalik osta muuhulgas Rahva Raamatu Tallinna ja Tartu poodidest ning Lõuna-Eesti Selveritest ja turismiinfokeskustest. Raamatus on avaldatud ka Lõuna-Eestit käsitlevad materjalid, mis on siiani ilmunud ajakirjas National Geographic Eesti (vt www.national-geographic.ee).

Lisainfo:
Tiina Ivask
Valgamaa Partnerluskogu, tegevjuht
telefon 5349 1195
e-post tiina@valgaleader.ee

Postitatud Uncategorized

Sissevaade Lõuna-Eesti raamatusse

Lõuna-Eesti lugude ja heade pakkumiste raamat 2015 on kogumik, mida pole varem Eestis sellisel kujul kokku pandud ega trükki lastud. Raamat, mis on Lõuna-Eestis reisijale head teejuhiks, on saadaval Rahva Raamatud Tallinna ja Tartu poodides (muidugi ka e-poes), Lõuna-Eesti Selverites ja turismiinfopunktides, Lõunakeskuse taluturul. Raamatu hind on 15€.

Mis meil raamatus on?

Raamatus on National Geographic Eesti ajakirjades ilmunud teemalood Lõuna-Eestist koos meisterlike fotodega.

Lõuna-Eesti fotod ja lood

Lõuna-Eesti fotod ja lood

Muidugi on raamatud head pakkumised Lõuna-Eesti ettevõtjatelt. Üle 300 eriilmelise pakkumise, mis aitavad Sul ja Su perel või sõpruskonnal 2015. aastal Lõuna-Eestis ringi rännates säästa hulgaliselt raha. Ja muidugi aitab avastada uusi põnevaid sündmuseid, ettevõtteid ja kohti.

Head pakkumised. Vilde kohvik ja lokaal Tartus. Seto Folk sündmus Setomaal.

Head pakkumised. Vilde kohvik ja lokaal Tartus. Seto Folk sündmus Setomaal.

Lisaks on raamatus iga maakonna kaart, kus peal ka kollaste akende asukohad.

Lõuna-Eestit avastama!

Postitatud Uncategorized

Lõuna-Eesti lood ja head pakkumised said raamatukaante vahele

esikaas

Lõune-Eesti raamat

Lõuna-Eestit hõlmav projekt „Elu kahe maailma piiril“, mis on loodusesse ja avastamist väärt paikadesse toonud National Geographicu suured kollased aknad, on jõudnud järgmise suure sammuni – ühise lugude ja heade pakkumiste raamatu avaldamiseni. Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Timmo sõnul on raamat kasulik nii ettevõtjatele kui ka Lõuna-Eesti külastajatele. „Seni on projekti peamised tegevused olnud seotud Lõuna-Eesti piirkonna kui sihtkohta tutvustamisega, nüüd avaneb siinsetele ettevõtjatele üks uus müügikanal. Samuti on sellel suur väärtus Lõuna-Eesti külalistele ja ka piirkonna elanikele, kes saavad kogu raamatu pakkumiste abiga säästa suure hulga eurosid,“ lausus Timmo.

Raamat, mis on saadaval alates 22. detsembrist muuhulgas ka turismiinfopunktides ja Rahva Raamatu poodides, koondab kokku ka kõik Lõuna-Eestit puudutavad lood, mis on koostööprojekti raames ilmunud ajakirjas National Geographic Eesti. Ajakirja peatoimetaja Erkki Peetsalu ütles, et koostöö Lõuna-Eestit tutvustava projektiga on olnud vastastikku põnev ning andnud ajakirjale sisukat lisamaterjali. „National Geographicu kollased aknad tõstavad esile neid väärtusi, mida Lõuna-Eesti endas kannab, kuid mis ei pruugi esmapilgul silma paista,“ rääkis Peetsalu. „Meie ühine projekt on aidanud muuta kogukondi aktiivsemaks ning edendada kohalikku elu, samuti tõsta kaugema kandi külaliste huvi selle vastu, kuidas elatakse Lõuna-Eestis – kahe maailma piiril.“

Raamatusse kogutud head pakkumised kehtivad terve 2015. aasta jooksul. Lisaks raamatu püsipakkumistele hakkavad alates veebruarist Lõuna-Eesti huvilisteni jõudma läbi veebirakenduse ka nädalapakkumised, mis annavad külastajatele nädala alguses võimaluse endale nädalavahetuseks või algavaks nädalaks sooduskuponge soetada.

Lõuna-Eesti lugude ja pakkumiste raamatut on kindlasti võimalik endale ja sõpradele osta ka jaanuari alguses, mil avatakse Tallinnas Ülemiste keskuses fotonäitus innovatsioonist ja aktiivsest puhkusest Lõuna-Eestis. Kõigega kursisolekuks tasub külastada „Elu kahe maailma piiril“ veebikodu www.visitsouthestonia.com.

Raamat sobib hästi ka kingiks perele või sõpradele, nii nagu ka ajakirja National Geographic Eesti tellimus võiks rõõmustada paljusid (vt lähemalt www.national-geographic.ee).

Projekt „Elu kahe maailma piiril“ on kuue Lõuna-Eesti maakonna ühisprojekt, mille on algatanud kohalikud Leader tegevusgrupid koos ajakirjaga National Geographic Eesti.

Raamat saadaval alates 22.detsember Rahva Raamatu Tallinna ja Tartu poodides, Lõunakeskuse taluturul ja Tartu turismiinfopunktis Reakoja platsil. Uuest aastast paljudes teistest kohtades. Jälgi kodulehte!

Lõuna-Eesti parimate pakkumiste veeb

Lõuna-Eesti parimate pakkumiste veeb

Raamatuga koos on valminud Lõuna-Eesti heade pakkumiste veebikeskkond, kus alates 2015.aasta algusest ilmuvad kõik näited neist pakkumistest, mis on raamatus, aga mis kõige peamine – alates kevadest on siin nädalapakkumised. Nädalapakkumised on eriti hea võimalus endale soetada hea hinnaga teenuste kuponge ning tulla Lõuna-Eestit nautima.

 

 

Lisainfo:

Kristiina Timmo
Tartumaa Arendusselts, tegevjuht
telefon 534 09873
e-post kristiina.timmo@tas.ee

Postitatud Uncategorized

Foto- ja videokonkursi tulemused

Käesoleva aasta juuli algusest oktoobri lõpuni oli võimalik kõigil Lõuna-Eesti külastajatel ja elanikel esitada fotode ja videotena oma nägemus Lõuna-Eestist. Kokku laekus konkursile 361 tööd – 9 videot ning 352 fotot. Fotosid, videoid sai lisada ning huvilistel oli võimalik hinnata esitatud töid Internetis visitsouthestonia.com.

Vaatajate poolt antud hinnangu põhjal olid võitjateks:

Juulis Marioni foto „Imeline Piusa koobas“. Auhinnaks oli võimalus sõita koos kaaslasega sõjamasinal Militaarfestivali raames toimuaval sõjameeste ja sõjamasinate marsil, mille pani välja SA Valgamaa Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon ning kinkekaart restoranilt Lilli Valgas.

Augustis Helian Maiveli foto Sangaste lossist. Auhinna oli välja pannud Võrtsjärve Sihtasutus, milleks oli üks tund koos sõpradega kalepurjekaga Võrtsjärvel koos angerjasupiga.

Kogu konkursiperioodi vaatajate lemmikuks oli Aivo Andressoni foto „Inimese ja looduse kohtumine Paidra järve ääres metsas.“ Auhinnaks on Räpina pakett neljale, mis sisaldab Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseumiga tutvumist, käelist tegevust Loomemajas, piknik Loomemaja hoovis, tutvumine Räpina Paberivabrikuga ning Räpina Keraamikaga ja 50% soodustusega majutus Räpina Hotellis neljale.

SA Järvselja Õppe- ja Katsemetskond pani auhinna parimale metsateemalisele fotole – Andres Tamme tehtud foto “Looduse udutekk. Sügishommik 2013 oktoober.” Auhinnaks on raamat “Järvselja pärandkultuuri radadel” ning 10-eurone kinkekaart.

Kõiki laekunud töid hindas ka komisjon, kuhu lisaks ajakirja National Geographic Eesti toimetaja Erkki Peetsalule kuulusid teiste projekti partnerite esindajad.

Esitatud videotest märkis komisjon ära kolm parimat:

Nooremad kui 15-aastase poolt esitatud fotodest märgiti ära üks esitatud töö

 • Foto konnast, autor Eliise Aniott. Auhinnaks on kaks pääset Otepää Seiklusparki.

15-aastaste ja vanemate poolt esitatud fotode põhjal otsustati valida kolm parimat fotot kahes kategoorias:

Lõuna-Eesti loodusfotodest olid parimad:

 • „Kühmnokk-luik Äksi kiriku taustal“, autor Remo Savisaar. Auhinnaks on kanuumatk neljale Loodusturism.ee’lt ning majutus kahele täiskasvanule ja kahele lapsele Sangaste lossis.
 • „Hommikused suitsupääsukesed“, autor Karl Ander Adami. Auhinnaks perepiletid mänguasjamuuseumisse ning AHHAAsse ja romantiline õhtusöök kahele Luke mõisas.
 • „Vana saun“, autor Janek Joab. Auhinnaks on Taarka Tarõ poolt perele kerge lõuna ja Seto ateljee-galerii poolt galerii külastus ja pakutrükis meene valmistamine ning Värska Veekeskuse poolt perepilet.

 Lõuna-Eesti inimesed ja maaelu fotodest olid parimad:

 • „Karja ajamine, 6.08.2014“, autor Eve Kõrts. Auhinnaks on perepääse koos lisateenustega Maanteemuuseumi, majutus Taevaskoja Salamaa peretoas ja jõelaev Lonny perepilet.
 • „Päikeseloojang Harimäe tornist“, autor Timo Abeiter. Auhinnaks on saunaõhtu kahekümnele Peramaa Puhkekeskuses ning ekskursioon ja teleskoobiga tähtede vaatlemine Tartu observatooriumis kahekümnele.
 • „Linakoristus Missos 2014. aasta augustis. Ehe elu Võromaal“, autor Mirjam Nutov. Auhinnaks on majutus neljale Alatskivi lossis koos lossituuri ning õhtusöögiga.

Võitjatega võtame ühendust.

Suur tänu kõigile osalejatele ning Lõuna-Eesti ettevõtetele, organisatsioonidele, kes panid välja auhinnad.

Postitatud Uncategorized

Suveniiride konkursi tulemused

Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid ja Lõuna-Eesti turismiarendajad viisid läbi teekonna “Elu kahe maailma piiril” suveniiride konkursi. Tegemist on Lõuna-Eesti ja National Geographic Eesti koostööprojektiga, mis kutsub nii omakandi rahvast kui ka külalisi tutvuma meie rikkaliku ajaloo- ja kultuuripärandi, imelise looduse, uuendusmeelsete ettevõtete ja jätkusuutlike lahendustega. Suveniiride esitamise eelduseks oli, et need oleksid kooskõlas teekonna “Elu kahe maailma piiril” põhiväärtustega.

Konkursi raames valiti välja 17 suveniiri, mille on valmistanud FIE Silver Hüdsi Vana Jüri seebikoda, Eesti Kingitus OÜ, Mart ja Kai Libe, OÜ Vippa, Loov Energia OÜ, Silvi Schmeiman, Timo Keraamika ja Katrin Seppa-Silmere „Karli ja Linda maiustused“.

Väljavalituks osutusid käsitsi tehtud tõrvaseep, puidust knopkad ja tahvlimagnetid „Vanasõnad“, kaltsuvaiba kuumaalused, projekti logoga harilikud pliiatsid nahast pakendis, keskkonnasõbralikust materjalist kalariiv, kasetohust tassialus, nuputamismäng  „Haug ehk Havi“, omapärast heli tekitav Jõrr ehk Ürgmobiil, pokudest inspireerituna valminud magnet, vurr Pappus, Lõuna-Eesti tikandiga kaunistatud tassialuste komplekt ja kuumaalused ning käelist tegevust arendav punumismäng „Eestimaa saladuste puu“. Lisaks valiti välja käsitsi valmistatud Lõuna-Eesti keraamika „Ilus oled Eestimaa!“, ürtide ja ravimtaimedega täidetud vildist Luhvtipallike looduslike aroomide nautimiseks, savist keraamiline külmkapi magnet Eestimaa vaatamisväärsustega ja spetsiaalselt suveniiride konkursi jaoks tehtud kahe šokolaadi kamatahvel.

Suveniire hakatakse müüma turistidele, õppereisidel viibivatele organisatsioonidele, ettevõtetele ja Leader tegevusgruppidele Eestist ja mujalt. Lisaks hakkavad Lõuna-Eesti ettevõtted, kohalikud omavalitsused ja muud organisatsioonid suveniire kinkima oma partneritel ja kasutama erinevatel sündmustel inimeste või organisatsioonide tunnustamiseks.

Suveniire saab juba osta Võrtsjärve külastuskeskusest, peagi ka Tartu ja Otepää turismiinfokeskustest.

Postitatud Uncategorized